Rozmiar tekstu

 

Zarządzenie Nr 100/2022 Burmistrza Gminy i Miasta Nisko w sprawie ustalenia terminów i zasad organizacji dyżuru wakacyjnego w roku szkolnym 2021/2022 dla publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę NIsko

 

 https://www.nisko.pl/aktualnosci/3722-zarzadzenie-nr-100-2022-burmistrza-w-sprawie-ustalenia-terminow-i-zasad-organizacji-dyzuru-wakacyjnego-w-roku-szkolnym-2021-2022

 

 

 

 

                         ÓSMOKLASIŚCI!                              

 

Po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu zapraszamy dnia 8 lipca 2022 r.  od godz. 9.00 w sekretariacie szkoły.

 

 

 

 

               HARMONOGRAM REKRUTACJI                                        DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH                    

 

 • Do 13 lipca 2022 r. (do godz. 15:00) – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje (oryginał ALBO kopia poświadczona za zgodność z oryginałem, ALBO skan/zdjęcie za pomocą środków komunikacji elektronicznej).

 

 • 20 lipca 2022 r. – ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.

 

 • Od 21 lipca do 27 lipca 2022 r. (do godz. 15:00) – potwierdzenie woli przyjęcia do danej szkoły przez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (jeżeli oryginały nie zostały złożone wcześniej)

 

 

             ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO                

 

 

Dnia 24 czerwca  w różnych grupach wiekowych uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022.

O godzinie 11.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się pożegnanie klas ósmych. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru uczniom klasy siódmej. Następnie odbyła się część artystyczna.  Po niej głos zabrał Pan Burmistrz Zbigniew Kotuła oraz Pani Dyrektor Anna Cichocka, która oficjalnie pożegnała absolwentów, życząc wszelkiej pomyślności na dalszej drodze zdobywania wiedzy. Wyróżnionym uczniom wręczyła nagrody za ich osiągnięcia. Na ręce rodziców złożyła podziękowania za współpracę oraz za trud, jaki włożyli w wychowanie ich dzieci, a także wręczyła listy gratulacyjne.

 

 

KLASA 8

 

KLASY IV - VII

 

KLASY 1 -3

 

 

PRZEDSZKOLE

 

 

 

 

I MIEJSCE W KONKURSIE "OSZACUJ LICZBĘ ŚRUBEK" 

 

Patryk Wołoszyn, uczeń klasy VIII zdobył I miejsce w konkursie "Oszacuj liczbę śrubek" zorganizowanym 27 maja 2022 r. przez ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. WŁADYSLAWA SIKORSKIEGO W RUDNIKU NAD SANEM   w czasie trwania Targów Przedsiębiorczości.

W konkursie, w którym można było wygrać ogromnego misia wzięło udział  34 uczniów ze szkół powiatu niżańskiego.

Nagrodę wraz z dyplomem Patryk otrzymał od Dyrektora ZS w Rudniku pana Edwarda Wołoszyna. 

Gratulujemy! 

 

 

 

 

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Leon

16 marca 2022 roku w naszej szkole przeprowadzony został w sesji wiosennej konkurs przedmiotowy Leon o charakterze ogólnopolskim z matematyki. Matematyka to umiejętność rozwiązywania problemów. Jej wartość jest tak ogromna, że nazywana jest “ królową nauk”. Nauka matematyki wspiera rozwój mowy, słuchu i wzroku. Dzięki niej rozwijamy u dzieci myślenie operacyjne, kreatywność, pamięć fotograficzną i wyobraźnię, a zatem szeroko pojętą inteligencję dziecka. Dzieci z klas I –III chętnie uczestniczyły w tym konkursie. Wśród uczniów zmagających się z zadaniami konkursowymi mamy wielu laureatów. Nagrody w konkursie przyznawane były na podstawie uzyskanej liczby punktów.

Najlepsze wyniki osiągnęli i otrzymali tytuł laureata:

z klasy I

Zuzanna Wiercigroch – 3 miejsce

Wiktor Fudali – 4 miejsce

Emilia Potocka – 9 miejsce

Martyna Ciak – 10 miejsce

z klasy II

Weronika Gemzik – 1 miejsce

Klaudia Niedziałek - 2 miejsce

Karina Iskra – 4 miejsce

Sebastian Żak - 8 miejsce

Izabela Kozak – 9 miejsce

Maja Ziętkowska- 9 miejsce

Alan Gazda – 10 miejsce

z klasy III

Jan Stój - 5 miejsce

Emilia Sudoł - 10 miejsce

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

        Wyniki konkursu plastycznego i literackiego    

Niżańskie Centrum  Kultury „Sokół” zorganizowało konkurs plastycznego „Komiks o piratach” oraz literacki „ Hymn piracki”.  Jednym z jego  celów była promocja atrakcji turystycznych Gminy Nisko.  W konkursie licznie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli kilka nagród głównych.

W konkursie  plastycznym:

KATEGORIA II (8-11 LAT)  -     I MIEJSCE Izabela Kozak ( kl. 2) 

KATEGORIA III (12-15 LAT) -   II MIEJSCE Dawid Kozak ( kl. 7)
                                                     III MIEJSCE  Igor Kempa ( kl. 7)
 

W konkursie   literackim:

                                                                   II MIEJSCE – Ewa Jaskot ( kl. 7)

Wręczenie nagród  miało miejsce 1 czerwca 2022 r. podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka w Parku Miejskim w Nisku, a zwycięskie prace będą eksponowane nad Zalewem Podwolina podczas otwarcia sezonu wakacyjnego.

 

 

            Wycieczka do Magicznych Ogrodów            

 

W środę 8 czerwca 2022 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Magicznych Ogrodów.

Na miejscu powitał nas olbrzymi Mordol. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzin Skrzata Kronikarza mieszkającego w starym drzewie. Skrzat opowiedział dzieciom historię Magicznych Ogrodów. Następnym etapem naszej wyprawy był Zamek Wróżek. Dzieci wędrowały tajemniczymi tunelami i ścieżkami, a na koniec można było zjechać z mniejszej lub większej zakręconej zjeżdżalni. W przepięknej scenerii ogrodu utrzymanego w klimacie baśni, mogliśmy podziwiać piękne kwiaty, szumiące wodospady i strumienie oraz wiele zaczarowanych mieszkańców ogrodu. Potem odwiedziliśmy Mroczysko, gdzie porządku pilnował straszny smok. Po obiedzie udaliśmy się do Grodu Krasnoludków, w którym można było strzelać z kuszy, nauczyć się władania mieczem oraz pohuśtać się na huśtawkach. W Krasnoludowej Krainie była też Wieża Prób, czyli olbrzymia zjeżdżalnia, na której zjeżdżało się na specjalnych matach. Na zakończenie dzieci udały się do sklepików, aby zakupić drobne pamiątki.

Zadowoleni, choć trochę zmęczeni bezpiecznie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już Rodzice.Ta wyprawa z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

 

 

 

 

 

 

 

       Ogólnopolski Konkurs Matematyczny “Zuch”     

 

W dniu 11 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny “Zuch”, który skierowany był do uczniów klas I-III. Konkurs weryfikował sprawność rachunkową oraz praktyczne umiejętności w rozwiązywaniu zadań tekstowych. Ponadto uczniowie biorący udział w konkursie rozwijali wyobraźnię i twórcze myślenie. Ogółem do konkursu przystąpiło 21 uczniów ( 5 uczniów z klasy I, 11 uczniów z klasy II oraz 5 uczniów z klasy III).

Najlepsze wyniki oraz dyplom laureata uzyskali:

Wiktor Fudali z klasy I, Weronika Gemzik i Damian Olko z klasy II, Jan Stój i Błażej Rurak z klasy III.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

             Ogólnopolskie Dyktando Szkolne                      

6 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Konkurs podzielony był na trzy poziomy: klasy I-III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Ogólnie w konkursie wzięło udział 27 uczniów. Każdy uczestnik konkursu otrzymał do uzupełnienia test składający się z dwóch części: Część I – Zadania ortograficzne – 10 pytań testowych z podanymi 4 odpowiedziami, z których co najmniej jedna była prawidłowa. Część II- Dyktando – test z 30 lukami ( 20 dla edukacji wczesnoszkolnej ), które trzeba było uzupełnić jedną z dwóch zaproponowanych liter.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy I – III

Jan Stój klasa III – 5 miejsce, Dyplom laureata i nagroda książkowa

Klaudia Niedziałek klasa II – 9 miejsce, Dyplom laureata

Izabela Kozak klasa II- 15 miejsce , Dyplom wyróżnienia.

Klasy IV – VI :

Natalia Rzeszutko klasa VI - 5 miejsce, Dyplom laureata i nagroda książkowa

Natalia Rurak klasa VI - 7 miejsce, Dyplom laureata

Julia Gemzik klasa VI – 7 miejsce, Dyplom laureata

Julia Łach klasa V – 11 miejsce, Dyplom wyróżnienia.

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

      XI Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej    

 

6 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół w Jeżowem odbyło się uroczyste podsumowanie XI Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”.  Jury oceniło 68 prac, które napłynęły ze szkół powiatu niżańskiego, stalowowolskiego, rzeszowskiego, leżajskiego, tarnobrzeskiego i mieleckiego. Jedną z laureatek konkursu  przeznaczonego dla uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej została uczennica kl. 6 Julia Gemzik  (opiekun p. Elżbieta Domańska),  która  za opowiadanie pt. „Stworek z Kryształowej Doliny”  otrzymała wyróżnienie.  Organizatorzy konkursu  podkreślili, że uczestnicy  tego typu zmagań muszą posiadać nie tyle umiejętność pisania szkolnych wypracowań, ale wykazać się w większym stopniu pracą twórczą, świadczącą o predyspozycjach literackich. 

Julce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

                                 DZIEŃ DZIECKA                                       

 

                                     
       1 czerwca to święto wszystkich Dzieci na cały świecie. Ten dzień w naszej szkole również
upłynął w miłej atmosferze. Wychowawcy zadbali o to , aby to święto było wyjątkowe.
Odbywały się wycieczki, spacery, gry i zabawy zespołowe oraz wyjścia na lody.
To był niezapomniany dzień, który dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i był
okazją do odbudowania relacji między sobą.
Klasy I –III udały się na boisko, na którym rozgrywały się zawody sportowe. Drużyny
z każdej klasy miały okazję sprawdzić swoją kondycję. Nie liczył się jednak wynik tylko
dobra zabawa i zaangażowanie. Każde dziecko w nagrodę otrzymało balonik, a klasa III
udała się na pizzę.
W dobrych nastrojach zakończyliśmy ten dzień pobytem na placu zabaw .

 

 

 

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "MAGICZNA KSIĘGA"

 

      12 maja 2022r.  przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 oglądali teatrzyk

 pod tytułem,, Magiczna księga’’, który zaprezentowali aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska           z Krakowa. Organizatorem spotkania teatralnego dla naszych uczniów była Miejska Biblioteka Publiczna -filia w Nowosielcu.

        Spektakl opowiadał  historię małego królika, który bardzo nie lubił czytać książek. Pewnego dnia znalazł Magiczną Księgę  i podczas czytania przeniósł się w zaczarowany świat bajek. Spotkał  tam Jasia i Małgosię, Dziewczynkę z zapałkami, Żabiego króla. Królikowi bardzo spodobało się czytanie, a nasi uczniowie z zachwytem oglądali przedstawienie. Dowiedzieli się dzięki niemu, że czytanie książek to nie tylko obowiązek, ale wędrowanie po niezwykłych krainach, poznanie bohaterów i zdobywanie nowych wiadomości.

 

 

 

 

 

 

           KONKURS RECYTATORSKI              

 

 

31 maja uczniowie  klas  4-6 naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie Recytatorskim „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zorganizowanym przez niżańską bibliotekę. Byli to: Natalia Rurak i Natalia Rzeszutko z klasy 6 oraz Jolanta Machaj i Przemysław Drzymała z klasy 7. Nagrody ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Nisko. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod opieką pani Elżbiety Domańskiej. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do tegorocznej akcji „Narodowego Czytania”.

 

 

 

 

 

                   26 MAJA DZIEŃ MATKI            

 

Prace klas I - III

 

Prace klas I - III

 

Klasa "0"

 

Przedszkole grupa KRASNOLUDKI

 

 

 

 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

 

Uczniowie klasy ósmej przychodzą na egzamin na godz. 8.30 Przynoszą ze sobą długopis z czarnym tuszem, dowód tożsamości, a na egzamin z matematyki dodatkowo linijkę.

 

Harmonogram

 • język polski – 24 maja 2022 r. (wtorek) – godz. 9:00
 • matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) – godz. 9:00
 • język obcy nowożytny – 26 maja 2022 r. (czwartek) – godz. 9:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkursu plastycznego

“ Moja ilustracja do twórczości Marii Konopnickiej”

 

 

11 maja 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku odbyło się wręczenie nagród uczniom, których prace plastyczne zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie “ Moja ilustracja do twórczości Marii Konopnickiej”. Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci utworów Marii Konopnickiej, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych jak i rozwijanie zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej młodych osób. Do biblioteki wpłynęło 57 prac konkursowych. Jury oceniało prace w dwóch kategoriach: klasy I – III oraz IV – VI. W I kategorii wiekowej przyznano 8 nagród i 10 wyróżnień.

Z naszej szkoły nagrody otrzymali:

Izabela Kozak kl. II - opiekun p. Stanisława Stańko

Błażej Rurak kl. III - opiekun p. Joanna Stec

Natalia Rurak kl. VI - opiekun p. Adam Węglarz

Wyróżnienia uzyskały:

Zuzanna Surdyka kl. I, Martyna Ciak kl. I, Emilia Potocka kl. I - opiekun p. Alicja Koćmirska

Weronika Gemzik kl. II, Sebastian Żak kl. II - opiekun p. Stanisława Stańko

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA DO NISKA

 

10 maja 2022 roku uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczyniami udali się do Niska. Tam zwiedzili jednostkę wojskową, w której zapoznali się m. in. z tradycjami oręża wojskowego w Izbie Pamięci oraz mieli możliwość wejścia do wojskowych pojazdów medycznych. Następnie udali się  do Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji. W nim, w ramach cyklu „Spotkanie z kulturą regionu”, wysłuchali prelekcji pt. „Kapliczki i krzyże przydrożne regionu” przygotowanej przez pracowników Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Na koniec odbyły się warsztaty bibułkarskie, w trakcie których uczniowie pod kierunkiem edukatorek muzeum wykonali piękne kwiaty na wzór tych, którymi do dziś „mai się” przydrożne kapliczki. Zwieńczeniem wycieczki były słynne lody  „U Suchojada”.

 

 

 

 

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS

KANGUR MATEMATYCZNY

 

W dniu 17 marca 2022 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu    “ Kangur Matematyczny”. Jest to konkurs o charakterze międzynarodowym, który swój początek miał w Australii, a w 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie we Francji.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

W naszej szkole Konkurs przeprowadzany był w czterech kategoriach:

Żaczek - klasa 2

Maluch – klasy 3 i 4

Beniamin – klasy 5 i 6

Kadet – klasy – 7 i 8.

W powyższym Konkursie wzięło udział 19 uczniów ( 11 uczniów z klasy II, 4 uczniów z klasy III, 2 uczennice z klasy VI, 1 uczeń z klasy VII i 1 uczennica z klasy VIII). Każdy uczeń biorący udział w Konkursie otrzymał zabawkę logiczną “ Zaplątany Kangurek”.

Najwyższą lokatę, czyli wyróżnienie uzyskały uczennice z klasy II:

Joanna Ciak , Weronika Gemzik , Karina Iskra - opiekun p. Stanisława Stańko

oraz uczeń z klasy III  Błażej Rurak - opiekun p. Joanna Stec

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UROCZYSTOŚCI MAJOWE 

 https://www.nisko.pl/aktualnosci/3631-uroczystosci-majowe-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

NIŻAŃSKIE DYKTANDO

https://www.mbp.nisko.pl/imprezy/i-nizanskie-dyktando/

 

 

 

 

 

 

 

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I KLASY PIERWSZEJ

 

Listy dzieci przyjętych do Przedszkola w Nowosielcu na rok szkolny 2022/2023 zostały umieszczone przy wejściu do przedszkola.

 

Listy dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 zostały umieszone przy wejściu do szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 KARTKI WIELKANOCNE WYKONANE PRZEZ DZIECI   Z MŁODSZEJ GRUPY PRZEDSZKOLNEJ

ORAZ UCZNIÓW  KLASY I - III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         22 marca 2022r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ,, Mój czworonożny model’’ zorganizowanego przez Niżańskie Centrum Kultury ,, Sokół’’ oddział w Nowosielcu,  natomiast 3 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

        Celem zorganizowanego konkursu było przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki. Uczestnicy starali się uchwycić w kadrze aparatu ciekawe lub zabawne momenty z życia czworonożnego przyjaciela. Każdy uczestnik mógł przesłać dwa zdjęcia nawiązujące do tematu.

Wyniki konkursu:

Kategoria I- uczniowie klas I-III

I miejsce- Wojciech Stój kl. II

II miejsce-Maja Ziętkowska kl. II

III miejsce-Amelia Olko kl. I

Wyróżnienia: Weronika Gemzik kl. II, Maja Ziętkowska kl. II/ za drugą fotografię/

Kategoria II-uczniowie klas IV-VI

I miejsce- Magdalena Bednarz kl. IV

II miejsce- Lilianna Bednarz kl.VI

III miejsce-Joanna Gielarowska kl. IV

Wyróżnienia: Natalia Rurak kl. VI i Joanna Gielarowska kl. IV / za drugą fotografię/

Kategoria III- uczniowie klas VII-VIII

I miejsce- Ewa Jaskot kl. VII

II miejsce- Aleksandra Piędel kl. VII

III miejsce-Joanna Smusz kl. VII

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA

 

Lista dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola w Nowosielcu na rok szkolny 2022/2023 (w kolejności alfabetycznej)

 

 • Hanna Bajek
 • Dagmara Ciak
 • Lena Ciak
 • Kornelia Jaskot
 • Aleksander Kobylarz
 • Alicja Kobylarz
 • Kuba Kobylarz
 • Hubert Kolano
 • Dawid Olko
 • Nikodem PiędeL
 • Dawid Potocki
 • Olga Potocka
 • Zuzanna Sudoł
 • Weronika Warchoł
 • Kacper Żak

 

 Od 7.04.2022 r.  do 13.04.2022 r. – Rodzice dzieci zakwalifikowanych składają potwierdzenie woli przyjęcia.

 

 

 

WYWIADÓWKA 6 KWIETNIA 2022 r. (środa)

godz. 17.00 - 17.45

 

klasa I - świetlica

klasa II - sala nr 2

klasa III - sala nr 3

klasa IV - sala nr 11

klasa V - sala nr 8

klasa VI - sala nr 12

klasa VII - sala nr 13

klasa VIII - sala nr 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą. Na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty, ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny – topimy lub palimy Marzannę . W związku z tym, że dzieci chronią środowisko tradycyjne topienie Marzanny zamieniły na ekologiczne powitanie wiosny. 21 marca 2022 roku uczniowie klasy III spacerowali z Marzannami w pobliżu szkoły, żegnali Zimę i nawoływali Wiosnę. Dzieci powróciły do swojej sali z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna. Jeszcze długo będą dzieliły się swoimi wrażeniami z rówieśnikami i rodzicami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 marca chętni uczniowie klasy siódmej  przygotowali inscenizację  wybranych fragmentów z dramatu  „Balladyna” Juliusza Słowackiego. W ich wykonaniu ujrzeliśmy sceny: „Przebudzenie Goplany” oraz „W chacie Wdowy”. Interpretacja lektury obowiązkowej  zdobyła uznanie w oczach rówieśników, którzy występ nagrodzili gromkimi brawami oraz i zachęciła młodzież do kolejnych występów.

 

 

 

 

 

 

 

  

10 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych organizowana przez firmę Olimpus, w której wzięło udział 11 osób z klasy II i 4 osoby z klasy III.

Celem olimpiady jest rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia, które powinno być rozwijane od najmłodszych lat.

Uczestnicy pisali test konkursowy składający się z 26 pytań . Do każdego pytania podane były cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna była prawdziwa. W olimpiadzie na poziomie edukacji wczesnoszkolnej wzięło udział 864 uczniów z całej Polski.

Uczniowie, którzy w konkursie uzyskali wyniki powyżej średniej krajowej to:

z klasy II Izabela Kozak, Maja Ziętkowska, Damian Olko, Joanna Ciak, Klaudia Niedziałek

z klasy III Regina Paź i Błażej Rurak

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zachęcamy do udziału w innych konkursach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klasy piątej postanowili uczcić w nietypowy sposób Dzień Kobiet. Wzorem innych szkół zorganizowali w swojej klasie  “Dzień bez plecaka”. Należało zamienić tradycyjny tornister na inne nosidło. Oczywiście przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia przyborów i książek. Pomysłów było sporo: torby na zakupy, koszyki, poduszki. Wygrał kij - włóczykij, a zwyciężczyni w nagrodę otrzymała łakocie. Tego dnia nie zabrakło również kwiatów i słodyczy dla Pań z okazji ich święta.

 

 

 

 

 

 

Ogólnopolski konkurs

“ Alfik Matematyczny".

 

W listopadzie 2021 roku uczniowie z klasy II i III sprawdzali swoje umiejętności matematyczne w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym “ Alfik Matematyczny”. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klasy II i 2 uczniów z klasy III.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. Udział w konkursie ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównywaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni oraz logicznego kojarzenia faktów. Konkurs ma postać testu jednokrotnego wyboru. Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone w programie nauczania. Dotarły do nas wyczekiwane wyniki zmagań i w związku z tym miło nam poinformować, że uczennice Joanna Ciak i Klaudia Niedziałek z klasy II uzyskały bardzo dobre wyniki w konkursie. W klasie III najlepszy wynik osiągnął Błażej Rurak . Serdecznie gratulujemy naszym młodym matematykom osiągniętych wyników, zaś wszystkim uczestnikom odwagi w sprawdzaniu siebie w tej pięknej , acz niełatwej dziedzinie. Życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OD 28 STYCZNIA POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

 

 

Warszawa, 21 lutego 2022 r.

        Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

 

              od prawie dwóch lat zmagamy się z pandemią COVID-19. W sytuacji zagrożenia epidemicznego staramy się podejmować działania, które przyczyniają się do ograniczenia ryzyka zakażenia i zwiększenia bezpieczeństwa. Od wielu miesięcy przedszkola, szkoły
i placówki funkcjonują w podwyższonym reżimie sanitarnym, który regulują ogólnie obowiązujące przepisy, w tym także wytyczne MEiN, MZ i GIS dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzenie podwyższonych standardów bezpieczeństwa służy temu, aby nauka i opieka mogły odbywać się w trybie stacjonarnym
jak najdłużej. Dla rozwoju każdego dziecka – bez względu na to, na jakim etapie edukacji się znajduje – bardzo ważne jest systematyczne wsparcie nauczyciela, bezpośrednia komunikacja oraz nawiązywanie i podtrzymywanie relacji rówieśniczych w przyjaznym otoczeniu.

           Specjaliści z zakresu chorób zakaźnych podkreślają, że w walce z epidemią dużą rolę odgrywa solidarność społeczna, w tym także decyzje podjęte przez rodziców uczniów. Dlatego zwracam się z gorącym apelem o odpowiedzialne reagowanie w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych COVID-19 u Państwa dziecka. W przypadku podejrzenia zakażenia kluczowa jest konsultacja z lekarzem oraz nieposyłanie dziecka do szkoły lub przedszkola.

           Jedną z zasadniczych zmian w podejściu do walki z COVID-19 jest wprowadzenie w pełni darmowych testów, które można zrealizować bez skierowania od lekarza. Dziecko można zapisać na test na koronawirusa (SARS-CoV-2) przez kwestionariusz umieszczony na stronie:https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa.

          Od 27 stycznia 2022 r. test można wykonać także w aptece, która spełnia standardy bezpieczeństwa. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-dzialania-rzadu-w-odpowiedzi-na-v-fale-pandemii.

         Pozostawienie w domu dziecka z objawami chorobowymi oraz konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej przyczynią się do zminimalizowania nie tylko ryzyka zakażenia SARS-CoV-2, ale także innych infekcji wirusowych, w tym grypy i zachorowań grypopodobnych. Te standardowe działania profilaktyczne mają wpływ nie tylko na bezpieczeństwo zdrowotne całej społeczności szkolnej, ale także ograniczają nieobecności w szkole. Lekarz, na podstawie wywiadu oraz badania dziecka, posiada kompetencje, aby dokonać rzetelnej oceny jego stanu zdrowia i określić dalsze postępowanie. Tylko w przypadku stwierdzenia choroby zaleca konieczność pozostania w domu i dalszą rekonwalescencję.

        Pragnę wszystkim Państwu bardzo serdecznie podziękować za dotychczasowe działania profilaktyczne, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko w szkole,
ale również poza nią. Profilaktyka, w tym szczepienia, jest skuteczną bronią nas wszystkich w walce z pandemią.

 

Z wyrazami szacunku

Z upoważnienia

MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Marzena Machałek

Sekretarz Stanu
/ – podpisany cyfrowo/

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczenstwo-uczniow-w-szkole-i-w-przedszkolu

 

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych

Szczepienie -  rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.

Dezynfekcja -  przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

Dystans -  minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.

Higiena -  częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Maseczka -  w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.

Wietrzenie - przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

 

Organizacja zajęć

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na nich obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

3. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkoły lub na teren szkoły, zachowując zasady:

a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

b) dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

c) dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m,

d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących zasad związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli, m.in. stosować środki ochronne w postaci maseczek oraz dezynfekować ręce lub użyć rękawiczek jednorazowych.

4. Należy ograniczyć, do niezbędnego minimum, przebywanie w szkole osób z zewnątrz (tylko osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej). Są one zobowiązane do zastosowania środków ochronnych (maseczki), zachowania dystansu od innych osób (min. 1,5 m) oraz przebywania w wyznaczonych obszarach szkoły. Dodatkowo zaleca się dezynfekcję rąk lub użycie rękawiczek jednorazowych.

5. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności), należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).

6. Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

7. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu

8. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie zajęć i podczas przerwy, a także w dni wolne od zajęć.

 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-szkol-przedszkoli-i-placowek--aktualizacja

 

 

 

 

 

WAŻNE TERMINY

KONTYNUACJA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

Od 7 lutego 2022 r. do 25 lutego 2022 r. - złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym

 

POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Od 1 marca 2022 r. do 18 marca 2022 r. - złożenie w przedszkolu / szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych

Od 21 marca 2022 r. do 5 kwietnia 2022 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną złożonych wniosków i dokumentów.

6 kwietnia 2022 r. - opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

Od 7 kwietnia 2022 r. do 13 kwietnia 2022 r. - potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola / szkoły, do której zostało zakwalifikowane.

21 kwietnia 2022 r.  - opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych

 

https://www.nisko.pl/aktualnosci/3504-zasady-rekrutacji-do-przedszkoli-i-oddzialow-przedszkolnych-w-roku-szkolnym-2022-2023

 

ZARZĄDZENIE NR 11 / 2022

Burmistrza Gminy i Miasta Nisko

z dnia 24 stycznia 2022r.

w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023

 

Na podstawie 30 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. 2021r., poz.1372 ze zm.) oraz art.154 ust.1 pkt 1 w związku z art. 29 ust. 2 pkt.2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021r., 1082 ze zm.) zarządzam co następuje:

 

§1

Ustala się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz terminy składania dokumentów do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023 określone w Załączniku nr 1 do niniejszego Zarządzenia 

§ 2

Ustala się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023 określone w Załączniku nr 2 do niniejszego Zarządzenia

§ 3

Wykonanie niniejszego zarządzenia powierzam Dyrektorowi Centrum Usług Wspólnych oraz dyrektorom szkół i przedszkoli w Gminie Nisko.

§ 4

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu przez umieszczenie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy i Miasta Nisko oraz na tablicach ogłoszeń przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nisko.

                                                                   

                                                                       Burmistrz

                                                                          mgr inż. Waldemar Ślusarczyk

 

 

 

 

 

 

 

            21 października 2021 roku w naszej szkole przeprowadzony został w sesji jesiennej konkurs przedmiotowy z matematyki Leon o charakterze ogólnopolskim. Skierowany on był do chętnych uczniów szkół podstawowych. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klasy II i 4 uczniów z klasy III.                    Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk.

Najlepsze wyniki w konkursie osiągnęli i otrzymali tytuł Laureata:

Z klasy II Klaudia Niedziałek, Joanna Ciak, Damian Olko, Maja Ziętkowska i Weronika Gemzik

Z klasy III Zuzanna Dąbrowska i Błażej Rurak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku zorganizowała Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki. Uczniowie dali wyraz swej wyobraźni i aktywności twórczej. W przedstawionych pracach ujawniła się umiejętność wykorzystania i łączenia różnych technik plastycznych. Wszystkie zakładki wykonane były z dużym wyczuciem smaku i estetyki. Z naszej szkoły nagrodę otrzymał - Damian Olko z kl. 2 oraz wyróżnienie - Dominik Koćmirski z kl. 3 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice

Uwzględniając narastającą liczbę zachorowań w kraju i w naszej miejscowości wynikających z zakażenia wirusem SARS-COV 2, zwracam się do Państwa z prośbą o przestrzeganie następujących zasad:

 1. Rodzice uczniów klas I-VIII nie powinni wchodzić na teren szkoły.
 2. Rodzice dzieci przedszkolnych mogą wejść do budynku tylko w maseczce i po dezynfekcji rąk przy wejściu powinni zostawić dziecko pod opieką wychowawczyni i natychmiast opuścić przedszkole.
 3. Zabrania się przychodzenia do przedszkola lub szkoły dzieciom i młodzieży z podejrzeniem choroby. Jeśli u wychowanka przedszkola lub szkoły zauważy się objawy chorobowe, rodzic zostanie wezwany do odebrania go z placówki w trybie pilnym.
 4. Zabrania się przychodzenia do przedszkola lub szkoły dzieciom i młodzieży z domów, w których ktoś z domowników przebywa na kwarantannie lub izolacji a dziecko nie jest zaszczepione przeciwko koronawirusowi.
 5. Zobowiązuje się uczniów do noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych (korytarze, toalety, autobus szkolny) oraz do dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły. W związku z tym prosi się rodziców o zaopatrzenie dzieci w maseczki oraz rozmowy w domu na temat przestrzegania zasad epidemicznych w szkole.

 

                                                                  Dyrektor Szkoły

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że w szkole i przedszkolu nadal obowiązuje reżim sanitarny - obowiązek noszenia maseczek, dystans, dezynfekcja rąk zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS

 

 Przypominamy:

 

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.

Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych.

Uczniowie przychodzą do szkoły nie wcześniej niż 10 minut przed zajęciami.

W szkole w przestrzeniach wspólnych obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowywanie dystansu.

Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.

Rekomenduje się ograniczenie korzystania z transportu publicznego, na rzecz pojazdów prywatnych lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek 

 

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 dla mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku ul. Kościuszki 1 tel. 15 841 66 22

Więcej informacji https://www.nisko.pl/aktualnosci/3004-wykaz-punktow-szczepien-przeciwko-covid-19-dla-mieszkancow-gminy-i-miasta-nisko

 

 

 

XII edycja programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka

  

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek

 

https://www.youtube.com/watch?v=wsMqhBEaUxM