Rozmiar tekstu

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku zorganizowała Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki. Uczniowie dali wyraz swej wyobraźni i aktywności twórczej. W przedstawionych pracach ujawniła się umiejętność wykorzystania i łączenia różnych technik plastycznych. Wszystkie zakładki wykonane były z dużym wyczuciem smaku i estetyki. Z naszej szkoły nagrodę otrzymał - Damian Olko z kl. 2 oraz wyróżnienie - Dominik Koćmirski z kl. 3 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r

 

 

 

 

 

      Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w konkursie na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową, którego organizatorem było Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”. Na konkurs wpłynęło 74 szopki, a  uczniowie  przygotowali na konkurs 8 szopek.

20 grudnia 2021r.w Niżańskim Centrum Kultury zostały wręczone wyróżnienia za najciekawsze szopki. Wyróżnienia otrzymali :

Anna Czerepak- oddział przedszkolny

Karina Iskra-klasa II

Błażej Rurak -klasa III 

Natalia Rurak- klasa VI

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     Wszystkie szopki bożonarodzeniowe można podziwiać na wystawie pokonkursowej do 28 stycznia 2022 r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”.

http://www.nck.nisko.pl/index.php/wydarzylo-sie/537-konkurs-na-najciekawsza-szopke-bozonarodzeniowa-rozstrzygniety  

http://www.nck.nisko.pl/index.php/wydarzylo-sie/548-wystawa-najciekawsze-szopki-bozonarodzeniowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Bóg się rodzi...”

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie pokój, radość i szczęście.

Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdarza pomyślnością i szczęściem.

Tego życzymy Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły, Uczniom i ich Rodzinom.

                                                                                                                                                 Samorząd Szkolny

Boże Narodzenie 

 

 

 

 

 

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-20-grudnia-do-9-stycznia-zajecia-w-szkolach-w-systemie-zdalnym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 grudnia 2021 roku chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w etapie szkolnym I Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego. Natalia Rurak i Victoria Róg z kl. 6 oraz Patrycja Kobylarz, Jolanta Machaj, Mateusz Marut i Katarzyna Wiercigroch z kl. 7 zmagali się z zestawem zadań otwartych, które sprawdzały m.in. umiejętności językowo - stylistyczne, analityczno - interpretacyjne oraz twórcze. Jednym z zadań było napisanie mowy doradczej skierowanej do ludzi sprawujących władzę we współczesnej Polsce.

Konkurs tematyczny pod patronatem Ministra Edukacji  i Nauki przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych. Głównym jego celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży idei retoryki klasycznej, kształtowanie praktycznej umiejętności mówienia, argumentowania i przekonywania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku Filia w Nowosielcu  https://www.mbp.nisko.pl/lekcje-biblioteczne/krasnoludki-w-bibliotece-2/

 

 

 

 

 

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zapal-swiatlo-wolnosci--40-rocznica-wybuchu-stanu-wojennego

 

 

 

 

 

 

 

Na dzień 6 grudnia wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. Przygotowywały się do niego bardzo starannie. Uczyły się wierszyków i piosenek, wykonywały prace plastyczne o Mikołaju. Tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Gdy Mikołaj przybył, wysłuchał przepięknych występów dzieci, a następnie obdarował je prezentami. Dzieci obiecały, że będą zachowywać się grzecznie w szkole i w domu, aby za rok znów spotkać się z Mikołajem. Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia i pożegnali dostojnego gościa, który pojechał rozdawać prezenty innym dzieciom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Dnia 20 października 2021 roku uczniowie z klas VI–VIII uczestniczyli w wyjeździe do Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem w celu  obejrzenia spektaklu teatralnego pt. “ Dziady” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Widowisko oparte było w dużej mierze na scenach plastyczno – muzycznych, które mocno przemawiały do ludzkiej wyobraźni.

W warstwie tekstowej obejmowało II część „Dziadów” Adama Mickiewicza wzbogaconą o wiersz „Upiór” oraz fragmenty z cz. IV zamykające przedstawienie w jedną spójną całość.

          Spektakl podobał się uczniom. Brawami nagrodzili grę aktorów.

 

 

 

 

Szanowni Rodzice

Uwzględniając narastającą liczbę zachorowań w kraju i w naszej miejscowości wynikających z zakażenia wirusem SARS-COV 2, zwracam się do Państwa z prośbą o przestrzeganie następujących zasad:

  1. Rodzice uczniów klas I-VIII nie powinni wchodzić na teren szkoły.
  2. Rodzice dzieci przedszkolnych mogą wejść do budynku tylko w maseczce i po dezynfekcji rąk przy wejściu powinni zostawić dziecko pod opieką wychowawczyni i natychmiast opuścić przedszkole.
  3. Zabrania się przychodzenia do przedszkola lub szkoły dzieciom i młodzieży z podejrzeniem choroby. Jeśli u wychowanka przedszkola lub szkoły zauważy się objawy chorobowe, rodzic zostanie wezwany do odebrania go z placówki w trybie pilnym.
  4. Zabrania się przychodzenia do przedszkola lub szkoły dzieciom i młodzieży z domów, w których ktoś z domowników przebywa na kwarantannie lub izolacji a dziecko nie jest zaszczepione przeciwko koronawirusowi.
  5. Zobowiązuje się uczniów do noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych (korytarze, toalety, autobus szkolny) oraz do dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły. W związku z tym prosi się rodziców o zaopatrzenie dzieci w maseczki oraz rozmowy w domu na temat przestrzegania zasad epidemicznych w szkole.

 

                                                                  Dyrektor Szkoły

 

 

  

 

 

W związku z pracami budowlanymi wejście na podwórko szkolne będzie przez bramę od strony Jeżowego, a do szkoły i przedszkola wejściami od podwórka za szkołą

Prosimy zachować szczególną ostrożność

 

Na podwórko szkolne nie można wjeżdżać samochodami

 

 

 

 

Informujemy, że w szkole i przedszkolu nadal obowiązuje reżim sanitarny - obowiązek noszenia maseczek, dystans, dezynfekcja rąk zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS

 

 Przypominamy:

 

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.

Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych.

Uczniowie przychodzą do szkoły nie wcześniej niż 10 minut przed zajęciami.

W szkole w przestrzeniach wspólnych obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowywanie dystansu.

Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.

Rekomenduje się ograniczenie korzystania z transportu publicznego, na rzecz pojazdów prywatnych lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek 

 

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 dla mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku ul. Kościuszki 1 tel. 15 841 66 22

Więcej informacji https://www.nisko.pl/aktualnosci/3004-wykaz-punktow-szczepien-przeciwko-covid-19-dla-mieszkancow-gminy-i-miasta-nisko

 

 

 

XII edycja programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka

  

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek

 

https://www.youtube.com/watch?v=wsMqhBEaUxM