3 maja 2019 r. w Kościele Parafialnym w Nowosielcu odbył się koncert pieśni patriotycznych i maryjnych, w którym uczestniczyli nasi uczniowie: Oliwier Szot, Monika Jaskot, Amelia Potocka, Oliwia Chamot, Agnieszka Szostak, Barbara Jaskot, Magdalena Komsa, Julia Piróg i Izabela Chmura.

Młodych wokalistów wysłuchali mieszkańcy Nowosielca i Kończyc oraz licznie zgromadzeni goście przed uroczystą Mszą Odpustową. W czasie koncertu wybrzmiały pieśni maryjne oraz pieśni patriotyczne uświetniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

 

 

 

Wycieczka do Warszawy

  Dnia 17 maja 2019 roku uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
Po pięciu godzinach drogi dotarli na miejsce docelowe. Zwiedzanie zaczęli od Stadionu Narodowego, gdzie spotkali się z przewodnikiem. Później udali się na Stare Miasto, tam obejrzeli Pałac pod Blachą. Następnie przeszli pod Zamek Królewski, gdzie zajdowała się Kolumna Zygmunta. Kolejnym punktem zwiedzania było przejście na ul. Świętojańską, gdzie zobaczyli Archikatedrę św. Jana. Dodatkowo obejrzeli pomnik Małego Powstańca oraz przeszli Traktatem Królewskim (m.in.obok pomnika Adama Mickiewicza, Pałacu Prezydenckiego, hotelu Bristol, kościóła św. Krzyża) do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyli zmianę warty. Zwiedzili również Ogrody znajdujące się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Około 14:00 udali się na obiad. Później odkrywali tajniki nauki w Centrum Nauki Kopernik oraz w pobliskim planetarium. Następnie miło spędzili czas nad Wisłą, gdzie mogli podziwiać pomnik Syrenki Warszawskiej.
Potem ruszyli w drogę powrotną. Późnym wieczorem wrócili do Nowosielca. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.