Marcin Kobylarz - uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowosielcu uzyskał w roku szkolnym 2018/19 dwa tytuły laureata w konkursach organizowanych przez KO w Rzeszowie - z języka polskiego i z historii (w Ogólnopolskim Konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”). Konkursy przedmiotowe organizowane pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty są jednymi z najbardziej prestiżowych na tym etapie edukacyjnym. Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy ogromna liczba chętnych biorących w nich udział. Uczniowie rywalizują w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim Marcin jest jedynym laureatem tych konkursów nie tylko w Gminie Nisko, ale i w całym powiecie niżańskim. Należy dodać, że ten wyjątkowo uzdolniony, ambitny, a przy tym bardzo skromny i pracowity chłopak ma na swoim koncie w sumie trzy tytuły laureata zdobyte w ciągu dwóch lat nauki, ponieważ rok temu również został laureatem w konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Uczniowi gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w nowej szkole!

Wycieczka do Warszawy

  Dnia 17 maja 2019 roku uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
Po pięciu godzinach drogi dotarli na miejsce docelowe. Zwiedzanie zaczęli od Stadionu Narodowego, gdzie spotkali się z przewodnikiem. Później udali się na Stare Miasto, tam obejrzeli Pałac pod Blachą. Następnie przeszli pod Zamek Królewski, gdzie zajdowała się Kolumna Zygmunta. Kolejnym punktem zwiedzania było przejście na ul. Świętojańską, gdzie zobaczyli Archikatedrę św. Jana. Dodatkowo obejrzeli pomnik Małego Powstańca oraz przeszli Traktatem Królewskim (m.in.obok pomnika Adama Mickiewicza, Pałacu Prezydenckiego, hotelu Bristol, kościóła św. Krzyża) do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyli zmianę warty. Zwiedzili również Ogrody znajdujące się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Około 14:00 udali się na obiad. Później odkrywali tajniki nauki w Centrum Nauki Kopernik oraz w pobliskim planetarium. Następnie miło spędzili czas nad Wisłą, gdzie mogli podziwiać pomnik Syrenki Warszawskiej.
Potem ruszyli w drogę powrotną. Późnym wieczorem wrócili do Nowosielca. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.