25 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku odbył się już XV Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział po trzech uczestników z sześciu szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Nisko. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Chamot z kl. VIII, Ewelina Komsa z kl. VII i Katarzyna Rzeszutko z kl. VI- laureaci eliminacji szkolnych. Konkurs miał formę testu składającego się z 18 zadań, na rozwiązanie których uczniowie mieli 60 minut. Można było zdobyć maksymalnie 272 punkty. Test nie należał do najłatwiejszych, ponieważ najlepsi popełnili ponad dwadzieścia błędów. Dziękujemy uczestnikom z naszej szkoły za godne reprezentowanie społeczności uczniowskiej.

 

Wycieczka do Warszawy

  Dnia 17 maja 2019 roku uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
Po pięciu godzinach drogi dotarli na miejsce docelowe. Zwiedzanie zaczęli od Stadionu Narodowego, gdzie spotkali się z przewodnikiem. Później udali się na Stare Miasto, tam obejrzeli Pałac pod Blachą. Następnie przeszli pod Zamek Królewski, gdzie zajdowała się Kolumna Zygmunta. Kolejnym punktem zwiedzania było przejście na ul. Świętojańską, gdzie zobaczyli Archikatedrę św. Jana. Dodatkowo obejrzeli pomnik Małego Powstańca oraz przeszli Traktatem Królewskim (m.in.obok pomnika Adama Mickiewicza, Pałacu Prezydenckiego, hotelu Bristol, kościóła św. Krzyża) do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyli zmianę warty. Zwiedzili również Ogrody znajdujące się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Około 14:00 udali się na obiad. Później odkrywali tajniki nauki w Centrum Nauki Kopernik oraz w pobliskim planetarium. Następnie miło spędzili czas nad Wisłą, gdzie mogli podziwiać pomnik Syrenki Warszawskiej.
Potem ruszyli w drogę powrotną. Późnym wieczorem wrócili do Nowosielca. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.