Uczniowie naszej szkoły w dniu 7 listopada licznie wzięli udział w miejsko- gminnych eliminacjach wojewódzkiego konkursu ,, Literatura i dzieci'' pod hasłem ,,Niezwykłe opowieści'', które odbyły się w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Uczniowie prezentowali utwory wybranych autorów w formie recytacji lub piosenki, a ich występy w poszczególnych kategoriach oceniało trzyosobowe jury. Miło nam poinformować wszystkich o odniesionych sukcesach:

wyróżnienie otrzymała Joanna Gielarowska z klasy I,

nagrody i nominacje do etapu rejonowego otrzymali: Lena Skiba z oddziału przedszkolnego oraz zespół muzyczny ,,Tercja mała'' w składzie: Aleksandra Stój kl. II, Szymon Członka kl. II, Aleksandra Piędel kl. IV, Jolanta Machaj kl .IV .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

„Przygody z Paragrafem” - udział w programie edukacyjnym w Ministerstwie Sprawiedliwości

12 grudnia 2018 r. czterech uczniów z naszej szkoły Izabela Chmura, Katarzyna Kobylarz, Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko wraz z opiekunem panią Jolantą Krawiec brali udział w pilotażowym module programu edukacyjnego „Przygody z Paragrafem” organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanego do uczniów w wieku 11-14 lat. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce związanej z kryminalistyką „Przygoda Kryminalistyczna”. Podczas pierwszej części zajęć prowadzonych przez pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i prokuratora w sposób praktyczny zdobywali wiedzę dotycząca prawa karnego i kryminalistyki. W drugiej części warsztatów mieli możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły się spotkaniem z Ministrem Marcinem Warchołem, w czasie którego Minister opowiadał o swojej pracy, projektach nad którymi resort obecnie pracuje oraz odpowiadał na zadawane pytania. Uczestnicy programu otrzymali upominki oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Ostatnim punktem udziału w programie było zwiedzanie Sejmu.

Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Nisko był rzeczywiście „przygodą”, w czasie której uczniowie zarówno w teorii jak i w praktyce zdobyli wiedzę dotyczącą prawa karnego, kryminalistyki oraz funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. „Przygodą” była również wizyta w Sejmie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Parlament oraz z galerii Sali Posiedzeń Sejmu obserwowali wystąpienia niektórych posłów na 74 posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.