II miejsce – Barbara Jaskot – kategoria II – soliści (uczniowie klas VII, VIII i III gim)

II miejsce – Zespół „Akord” w składzie: Oliwia Chamot, Julia Piróg, Wiktoria Kobylarz, Magdalena Komsa – kategoria II – zespoły (uczniowie klas VII, VIII i III gim).

  8 listopada 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbył się Rejonowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej „Partyzancka Dola”. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły: Barbara Jaskot, Julia Piróg, Magdalena Komsa,Wiktoria Kobylarz, Oliwia Chamot, Amelia Potocka, Monika Jaskot, Ewa Jaskot. Organizator wszystkim uczestnikom zapewnił poczęstunek oraz dyplomy za udział w konkursie. Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

 

 

 

 

„Przygody z Paragrafem” - udział w programie edukacyjnym w Ministerstwie Sprawiedliwości

12 grudnia 2018 r. czterech uczniów z naszej szkoły Izabela Chmura, Katarzyna Kobylarz, Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko wraz z opiekunem panią Jolantą Krawiec brali udział w pilotażowym module programu edukacyjnego „Przygody z Paragrafem” organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanego do uczniów w wieku 11-14 lat. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce związanej z kryminalistyką „Przygoda Kryminalistyczna”. Podczas pierwszej części zajęć prowadzonych przez pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i prokuratora w sposób praktyczny zdobywali wiedzę dotycząca prawa karnego i kryminalistyki. W drugiej części warsztatów mieli możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły się spotkaniem z Ministrem Marcinem Warchołem, w czasie którego Minister opowiadał o swojej pracy, projektach nad którymi resort obecnie pracuje oraz odpowiadał na zadawane pytania. Uczestnicy programu otrzymali upominki oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Ostatnim punktem udziału w programie było zwiedzanie Sejmu.

Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Nisko był rzeczywiście „przygodą”, w czasie której uczniowie zarówno w teorii jak i w praktyce zdobyli wiedzę dotyczącą prawa karnego, kryminalistyki oraz funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. „Przygodą” była również wizyta w Sejmie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Parlament oraz z galerii Sali Posiedzeń Sejmu obserwowali wystąpienia niektórych posłów na 74 posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.