OLIWIER W FINALE

Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

im. Henryka Rasiewicza „KIMA”

  Oliwier Szot z klasy IV – laureat eliminacji wojewódzkich Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w dniach 17 i 18 listopada 2018 r. brał udział w kolejnym etapie konkursu, teraz już na szczeblu ogólnopolskim. W sobotę prezentował dwie piosenki „Orlęta” i „Warszawskie Dzieci” na przesłuchaniach w kategorii soliści 10 – 13 lat, które odbyły się w Auli Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. W niedzielę uczestniczył w koncercie galowym w Sali Koncertowej w Filharmonii Krakowskiej, gdzie wszyscy laureaci przesłuchań wojewódzkich i regionalnych wspólnie wykonali piosenki związane z tematem festiwalu z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej PASSIONART. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu.

  Gratulujemy Oliwierowi, który znalazł się w gronie 110 laureatów przesłuchań wojewódzkich i regionalnych w Wilnie, Białymstoku, Trzcińsko – Zdroju, Kielcach, Wrocławiu, Krakowie, Tarnowie i Rzeszowie.

 

 

 

„Przygody z Paragrafem” - udział w programie edukacyjnym w Ministerstwie Sprawiedliwości

12 grudnia 2018 r. czterech uczniów z naszej szkoły Izabela Chmura, Katarzyna Kobylarz, Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko wraz z opiekunem panią Jolantą Krawiec brali udział w pilotażowym module programu edukacyjnego „Przygody z Paragrafem” organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanego do uczniów w wieku 11-14 lat. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce związanej z kryminalistyką „Przygoda Kryminalistyczna”. Podczas pierwszej części zajęć prowadzonych przez pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i prokuratora w sposób praktyczny zdobywali wiedzę dotycząca prawa karnego i kryminalistyki. W drugiej części warsztatów mieli możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły się spotkaniem z Ministrem Marcinem Warchołem, w czasie którego Minister opowiadał o swojej pracy, projektach nad którymi resort obecnie pracuje oraz odpowiadał na zadawane pytania. Uczestnicy programu otrzymali upominki oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Ostatnim punktem udziału w programie było zwiedzanie Sejmu.

Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Nisko był rzeczywiście „przygodą”, w czasie której uczniowie zarówno w teorii jak i w praktyce zdobyli wiedzę dotyczącą prawa karnego, kryminalistyki oraz funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. „Przygodą” była również wizyta w Sejmie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Parlament oraz z galerii Sali Posiedzeń Sejmu obserwowali wystąpienia niektórych posłów na 74 posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.