17 grudnia 2018 r. odbył się koncert laureatów oraz wernisaż prac plastycznych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci –Niezwykłe Opowieści. Wśród 876 prac plastycznych komisja konkursowa doceniła i wyróżniła prace uczennic z naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymały uczennice z klasy trzeciej: Natalia Gielarowska -za pracę pt,, Legendy starego Krakowa – o dwóch wieżach Kościoła Mariackiego” Natalia Rurak - za pracę pt,, Liczyrzepa’’

Gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


Marcin- laureatem konkursu wojewódzkiego

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Marcin Kobylarz - uczeń klasy VIII naszej szkoły został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Konkursy przedmiotowe, organizowane pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, są jednymi z najbardziej prestiżowych konkursów na tym etapie edukacyjnym. Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy ogromna liczba chętnych biorących w nich udział. Tytuł laureata zwalnia m.in. z pisania egzaminów końcowych z danego przedmiotu- uczeń uzyskuje wtedy automatycznie 100% punktów możliwych do zdobycia oraz przynosi wiele innych wymiernych korzyści. Rywalizacja przebiega na trzech etapach- szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W tym roku szkolnym w Konkursie z Języka Polskiego brało udział ponad trzy tysiące uczniów z całego województwa podkarpackiego. Tylko pięćdziesięciu z nich udało się uzyskać tytuł laureata. Wśród nich znalazł się Marcin, który jest jedynym laureatem tego konkursu nie tylko w Gminie Nisko, ale i w całym powiecie niżańskim.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi i życzymy powodzenia w pozostałych konkursach!