17 grudnia 2018 r. odbył się koncert laureatów oraz wernisaż prac plastycznych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci –Niezwykłe Opowieści. Wśród 876 prac plastycznych komisja konkursowa doceniła i wyróżniła prace uczennic z naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymały uczennice z klasy trzeciej: Natalia Gielarowska -za pracę pt,, Legendy starego Krakowa – o dwóch wieżach Kościoła Mariackiego” Natalia Rurak - za pracę pt,, Liczyrzepa’’

Gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


OLIWIER SZOT W THE VOICE KIDS 2

1 stycznia 2019 r. na antenie TVP2 zostały wyemitowane dwa odcinki drugiej edycji programu The Voice Kids. W jednym wystąpił Oliwier Szot, który zaśpiewał piosenkę „Ulepimy dziś bałwana” z filmu „Kraina lodu”. Oliwier swoim występem urzekł jurorów i spowodował, że wszyscy odwrócili swoje fotele. Na trenera Oliwier wybrał Dawida Kwiatkowskiego.

Oliwier jest uczniem klasy czwartej. Śpiew to jego główne zainteresowanie, dlatego uczęszcza na zajęcia wokalne do Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” oddział w Nowosielcu oraz do Samorządowej Szkoły Muzycznej I St. w Jeżowem. Wszystko po to, aby doskonalić swoje zamiłowanie do sztuki wokalnej.

Decyzję o udziale w programie podjął wspólnie z Rodzicami. Aby w nim wystąpić pokonał rywali w pre-castingach, w których wyłoniono stu uczestników do przesłuchań w ciemno – jednym z nich został Oliwier. Jako Grupa Wsparcia w przesłuchaniach w ciemno realizowanych w ATM Studio w Warszawie brali udział nasi uczniowie - uczestnicy zajęć NCK „Sokół” w Nisku oddział w Nowosielcu, którzy dopingowali Oliwierowi w czasie występu. Wyjazd Grupy Wsparcia do Warszawy zorganizowany został dzięki dotacji Burmistrza Gminy i Miasta Nisko oraz pani Sołtys wsi Nowosielec.

Gratulujemy Oliwierowi odwagi oraz wspaniałego występu i czekamy na „Bitwy” - kolejny etap konkursu.