Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dotarł do naszej szkoły miły list z kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w tegorocznej akcji Narodowe Czytanie. Pan Prezydent podkreślił, że w tym szczególnym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości obcowanie z wybitną polską literaturą jest satysfakcjonujące, tym bardziej, że w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania wzięło udział ponad trzy tysiące placówek w Polsce i za granicą. Do listu dołączony był okolicznościowy egzemplarz powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego wraz z dedykacją pary prezydenckiej oraz życzenia świąteczne.

OLIWIER SZOT W THE VOICE KIDS 2

1 stycznia 2019 r. na antenie TVP2 zostały wyemitowane dwa odcinki drugiej edycji programu The Voice Kids. W jednym wystąpił Oliwier Szot, który zaśpiewał piosenkę „Ulepimy dziś bałwana” z filmu „Kraina lodu”. Oliwier swoim występem urzekł jurorów i spowodował, że wszyscy odwrócili swoje fotele. Na trenera Oliwier wybrał Dawida Kwiatkowskiego.

Oliwier jest uczniem klasy czwartej. Śpiew to jego główne zainteresowanie, dlatego uczęszcza na zajęcia wokalne do Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” oddział w Nowosielcu oraz do Samorządowej Szkoły Muzycznej I St. w Jeżowem. Wszystko po to, aby doskonalić swoje zamiłowanie do sztuki wokalnej.

Decyzję o udziale w programie podjął wspólnie z Rodzicami. Aby w nim wystąpić pokonał rywali w pre-castingach, w których wyłoniono stu uczestników do przesłuchań w ciemno – jednym z nich został Oliwier. Jako Grupa Wsparcia w przesłuchaniach w ciemno realizowanych w ATM Studio w Warszawie brali udział nasi uczniowie - uczestnicy zajęć NCK „Sokół” w Nisku oddział w Nowosielcu, którzy dopingowali Oliwierowi w czasie występu. Wyjazd Grupy Wsparcia do Warszawy zorganizowany został dzięki dotacji Burmistrza Gminy i Miasta Nisko oraz pani Sołtys wsi Nowosielec.

Gratulujemy Oliwierowi odwagi oraz wspaniałego występu i czekamy na „Bitwy” - kolejny etap konkursu.