Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dotarł do naszej szkoły miły list z kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w tegorocznej akcji Narodowe Czytanie. Pan Prezydent podkreślił, że w tym szczególnym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości obcowanie z wybitną polską literaturą jest satysfakcjonujące, tym bardziej, że w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania wzięło udział ponad trzy tysiące placówek w Polsce i za granicą. Do listu dołączony był okolicznościowy egzemplarz powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego wraz z dedykacją pary prezydenckiej oraz życzenia świąteczne.

Marcin- laureatem konkursu wojewódzkiego

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Marcin Kobylarz - uczeń klasy VIII naszej szkoły został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Konkursy przedmiotowe, organizowane pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, są jednymi z najbardziej prestiżowych konkursów na tym etapie edukacyjnym. Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy ogromna liczba chętnych biorących w nich udział. Tytuł laureata zwalnia m.in. z pisania egzaminów końcowych z danego przedmiotu- uczeń uzyskuje wtedy automatycznie 100% punktów możliwych do zdobycia oraz przynosi wiele innych wymiernych korzyści. Rywalizacja przebiega na trzech etapach- szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W tym roku szkolnym w Konkursie z Języka Polskiego brało udział ponad trzy tysiące uczniów z całego województwa podkarpackiego. Tylko pięćdziesięciu z nich udało się uzyskać tytuł laureata. Wśród nich znalazł się Marcin, który jest jedynym laureatem tego konkursu nie tylko w Gminie Nisko, ale i w całym powiecie niżańskim.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi i życzymy powodzenia w pozostałych konkursach!