Oliwier Szot – uczeń klasy czwartej, wokalista NCK „Sokół” Nisko Oddział w Nowosielcu ósmego grudnia 2018 r. brał udział w przesłuchaniach rejonowych 25 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. W Jarosławiu – jednym z 38 ośrodków, gdzie odbywały się przesłuchania zaprezentował dwie kolędy: „Mędrcy świata” i „Kolęda płynie z wysokości”.W bieżącym roku - roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę 1918 – 2018 Patronat Honorowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Marcin- laureatem konkursu wojewódzkiego

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Marcin Kobylarz - uczeń klasy VIII naszej szkoły został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Konkursy przedmiotowe, organizowane pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, są jednymi z najbardziej prestiżowych konkursów na tym etapie edukacyjnym. Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy ogromna liczba chętnych biorących w nich udział. Tytuł laureata zwalnia m.in. z pisania egzaminów końcowych z danego przedmiotu- uczeń uzyskuje wtedy automatycznie 100% punktów możliwych do zdobycia oraz przynosi wiele innych wymiernych korzyści. Rywalizacja przebiega na trzech etapach- szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W tym roku szkolnym w Konkursie z Języka Polskiego brało udział ponad trzy tysiące uczniów z całego województwa podkarpackiego. Tylko pięćdziesięciu z nich udało się uzyskać tytuł laureata. Wśród nich znalazł się Marcin, który jest jedynym laureatem tego konkursu nie tylko w Gminie Nisko, ale i w całym powiecie niżańskim.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi i życzymy powodzenia w pozostałych konkursach!