Już po raz kolejny w ramach akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie naszej szkoły czytali wybitne utwory należące do kanonu literatury polskiej. Do VIII edycji Narodowego Czytania zaproponowano zbiór zatytułowany „Nowele polskie”. Znalazły się wśród nich utwory: Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego, „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta oraz „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego. Do wspólnej lektury wybraliśmy trzy nowele – autorów najbardziej znanych uczniom szkoły podstawowej. Były to :„Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa i „Sachem”

Henryka Sienkiewicza.

Ślubujemy - uroczyste “ Pasowanie na ucznia”

17 października w naszej szkole dzieci z klasy pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę każde otrzymało dyplom i pierwszą w życiu legitymację szkolną.

Uroczyste ślubowanie odbyło się na sali gimnastycznej szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zgromadzeni goście nagrodzili gromkimi brawami. Potem nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała dyrektor szkoły pani Anna Cichocka. Każdy uczeń podchodząc do Pani Dyrektor był pasowany na ucznia.

Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.


Galeria zdjęć