Już po raz kolejny w ramach akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie naszej szkoły czytali wybitne utwory należące do kanonu literatury polskiej. Do VIII edycji Narodowego Czytania zaproponowano zbiór zatytułowany „Nowele polskie”. Znalazły się wśród nich utwory: Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego, „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta oraz „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego. Do wspólnej lektury wybraliśmy trzy nowele – autorów najbardziej znanych uczniom szkoły podstawowej. Były to :„Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa i „Sachem”

Henryka Sienkiewicza.