Dnia 26 września uczniowie naszej szkoły z klas I-III byli w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem na przedstawieniu pt,, Przyjaciele z Bullerbyn" wg Astrid Lindgren. W spektaklu zostały dość wiernie odtworzone fragmenty powieści. Dzieci były zachwycone grą aktorów. Przedstawienie było zabawne i widownia żywo reagowała na to, co się dzieje na scenie.

W naszej szkole wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich Nowosielczanki realizujemy projekt, Bibułkarstwo elementem kultury lasowiackiej'', dlatego też po spektaklu odwiedziliśmy Centrum Wikliniarstwa w Rudniku - Polską Stolicę Wikliny. Uczniowie poznali historię wikliniarstwa oraz dowiedzieli się, że rozwój koszykarstwa na tym terenie zainicjował właściciel dóbr rudnickich austriacki hrabia Ferdynand Hompesch. Dzieci obejrzały ekspozycje wikliny artystycznej i użytkowej. Klasa I wzięła udział w pokazie wyplatania koszy. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 

 

Ślubujemy - uroczyste “ Pasowanie na ucznia”

17 października w naszej szkole dzieci z klasy pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę każde otrzymało dyplom i pierwszą w życiu legitymację szkolną.

Uroczyste ślubowanie odbyło się na sali gimnastycznej szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zgromadzeni goście nagrodzili gromkimi brawami. Potem nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała dyrektor szkoły pani Anna Cichocka. Każdy uczeń podchodząc do Pani Dyrektor był pasowany na ucznia.

Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.


Galeria zdjęć