Dnia 26 września uczniowie naszej szkoły z klas I-III byli w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem na przedstawieniu pt,, Przyjaciele z Bullerbyn" wg Astrid Lindgren. W spektaklu zostały dość wiernie odtworzone fragmenty powieści. Dzieci były zachwycone grą aktorów. Przedstawienie było zabawne i widownia żywo reagowała na to, co się dzieje na scenie.

W naszej szkole wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich Nowosielczanki realizujemy projekt, Bibułkarstwo elementem kultury lasowiackiej'', dlatego też po spektaklu odwiedziliśmy Centrum Wikliniarstwa w Rudniku - Polską Stolicę Wikliny. Uczniowie poznali historię wikliniarstwa oraz dowiedzieli się, że rozwój koszykarstwa na tym terenie zainicjował właściciel dóbr rudnickich austriacki hrabia Ferdynand Hompesch. Dzieci obejrzały ekspozycje wikliny artystycznej i użytkowej. Klasa I wzięła udział w pokazie wyplatania koszy. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.