21 lutego 2020 r. uczniowie klasy IV włączyli się czynnie w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i czytali baśnie przedszkolakom z naszej szkoły. W ich interpretacji usłyszeliśmy najpiękniejsze utwory braci Grimm, A. Puszkina, H. CH. Andersena i wiele innych. Maluchy z przejęciem słuchały wystąpień swoich- niewiele starszych kolegów, którzy przygotowali się do tych ról z wielkim zaangażowaniem.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest zawsze 21 lutego. To coroczne święto zostało ustanowione w 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.