Rozmiar tekstu

 Dnia 20 października 2021 roku dzieci z klas I –III odwiedziły Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem, aby obejrzeć przedstawienie pt. “ Lokomotywa” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Pociąg pełen humoru zabrał swoich najmłodszych widzów w podróż po niezapomnianych wierszach Juliana Tuwima. Przewodnikiem po tej wyjątkowej wyprawie był wesoły konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrywał skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki.
Dzięki temu dzieci poznały bohaterów poezji naszego wielkiego poety: pewną bardzo samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia , pana Hilarego, dziadka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia, mnóstwo ptaków śpiewających w radiu oraz wiele innych postaci.
  Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Gromkimi brawami i buziami uśmiechniętymi nagrodziły wyjątkową grę aktorską.