Rozmiar tekstu

 

 

 

 

10 listopada 2021 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu" - zespoły klasowe wspólnie odśpiewały hymn państwowy. W tym dniu dominowały zajęcia o tematyce patriotycznej. Uczniowie przygotowali uroczyste apele klasowe, gazetki tematyczne, kotyliony, rysunki polskich symboli narodowych oraz "Śpiewnik Polaka".  11 listopada uczestniczyliśmy we Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele parafialnym w Nowosielcu oraz w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Nisku. Wieczorem mieliśmy możliwość wysłuchać części artystycznej oraz wyśpiewać pieśni legionowe na I Ognisku Patriotyzmu zorganizowanym przez Niżańskie Centrum Kultury "Sokół" Oddział w Nowosielcu, w którym uczestniczyli zacni goście: Wiceminister Sprawiedliwości pan Marcin Warchoł oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko pan Waldemar Ślusarczyk.