W ramach obchodów 85-lecia nadania Nisku praw miejskich w naszej gminie odbywa się wiele imprez plenerowych. Jedną z nich było „Spotkanie z historią”. Wspólne zwiedzanie miejsc związanych z historią Niska zorganizowały 13 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna, NCK „Sokół” oraz władze miasta. Przy tej okazji w parku miejskim odczytano wyniki konkursu ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, zatytułowanego „Opowiem Wam legendę…”. Jury w składzie: Aneta Łój, Agnieszka Kopacz i Radosław Litwin, pod przewodnictwem Agaty Linek wyróżniło cztery prace (łącznie w kategorii dzieci i dorośli) spośród nadesłanych dwudziestu jeden. Wśród nich znalazła się legenda napisana przez uczennicę naszej szkoły Joannę Warchoł. Oprócz niej w konkursie wzięły udział Katarzyna Kobylarz i Wiktoria Kobylarz, które otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dwie z wygranych legend – w tym praca Joasi- zostały odczytane na scenie amfiteatru przez pana Marka Urbana- aktora niżańskiego teatru „Kontynuacja.