10 czerwca 2019r. odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Tam oglądaliśmy wystawę edukacyjną pt ,, Stacja Rozwadów. Miedzy Lwowem, a Krakowem'' oraz wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych. Podczas zwiedzania wystawy pan przewodnik opowiedział dzieciom o kulturze lasowiackiej. Wszyscy zobaczyli : czym się Lasowiacy zajmowali, jaki nosili strój, jak wyglądała izba, co w niej się znajdowało,. Poznaliśmy też ich zwyczaje i obrzędy związane ze świętami . W czasie pobytu w muzeum uczniowie uczestniczyli również w warsztatach plastycznych, które prowadziła pani Beata Trybuła. Podczas warsztatów wszyscy własnoręcznie rysowali na torebkach z lnianego płótna lasowiackie serca ,malowali je w barwach lasowiackich: czerwieni, czerni lub brązu.

Wyjazd do muzeum i warsztaty odbyły się w ramach projektu ,, Bibułkarstwo elementem kultury lasowiackiej''. Projekt realizowany jest przez grupę nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej we współpracy z kołem Gospodyń Wiejskich ,,Nowosielczanki w Nowosielcu.

 

 

 

 

 

 

13 czerwca 2019r. uczniowie z klas I-III odwiedzili w Trześni warsztat pana Jana Puka, który jest twórcą ludowym. Z dużym zainteresowaniem podziwialiśmy zgromadzone tam rzeźby. Pan Jan w rzeźbach stara się utrwalić wieś i wszystkie wiejskie czynności. Jego dorobek artystyczny jest ogromny, a pasja rozpoczęła się od wiatraka wykonanego w latach 1985/86. W swoich zbiorach ma wykonane przez siebie kapliczki, terkotki, koniki, kołatki, samoloty, wózki, makiety przedstawiające życie na wsi. Jego prace zdobią wystawy muzealne w Polsce i na świecie. Pan Jan Puk jest nie tylko wspaniałym rzeźbiarzem, ale również poetą ludowym, znawcą regionalnej kultury i historii. Jest skarbnicą wiedzy o dawnych zwyczajach i obyczajach. Mogliśmy posłuchać jego pięknych wierszy, które wydawane są w tomikach. Pan Jan Puk oprócz rzeźbienia i pisania wierszy gromadzi historyczne książki, pamiętniki, stare fotografie, prowadzi kroniki i pokazuje kulturę lasowiacką. Uczniowie z zapartym tchem podziwiali jego prace i słuchali pięknych opowieści.

Spotkanie z panem Janem Pukiem twórcą ludowym z Trześni odbyło się w ramach projektu ,, Bibułkarstwo elementem kultury lasowiackiej''. Projekt realizowany jest przez grupę nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej we współpracy z kołem Gospodyń Wiejskich ,,Nowosielczanki w Nowosielcu.

 

 

 

 

 

 

 

13 czerwca 2019 r. odbyła się wycieczka do Sandomierza. Brali w niej udział uczniowie klas młodszych. Dzieci miały szanse zobaczyć malownicze krajobrazy okolic Sandomierza. Uczniowie spacerowali po rynku, podziwiając zabytki i płosząc gołębie. Widzieli również zamek i dyskutowali o miejscach, w których został kręcony "Ojciec Mateusz".Wędrowali po wąwozach sandomierskich. Punktem kulminacyjnym był rejs po Wiśle. Uczniowie z zachwytem podziwiali panoramę miasta. Powrót zakończył się dla nas szczęśliwie.

Zadowoleni z wycieczki i pełni pozytywnych odczuć powróciliśmy do domu.

 

 

 

 

 21 marca 2019r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny”, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. W tym roku matematyczne wyzwanie podjęło: 7 uczniów z kl.II, 4 uczniów z kl.III, 8 uczniów z klasy IV, 8 uczniów z kl.V, 3 uczniów z klasy VI, 3 uczniów z kl.VII i 7 uczniów z kl.VIII.

Wyróżnienia otrzymali:

- Patrycja Potocka z kl.II

- Klaudia Konior z kl.V

- Katarzyna Rzeszutko z kl.VI.

W konkursie matematycznym brali też udział gimnazjaliści w składzie 4 uczniów z kl. III.

Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

  W sobotę 15 czerwca 2019 r. w Ośrodku Kultury w Wiśniowej odbył się Koncert Laureatów XII Międzynarodowego Konkursu Piosenki PIOSENKI NASZYCH OJCZYZN W UNII EUROPEJSKIEJ. Wystąpił w nim Oliwier Szot – uczeń klasy czwartej, który został laureatem drugiego miejsca, za co otrzymał nagrodę z rąk Dyrektora Ośrodka Kultury w Wiśniowej.

Serdeczne gratulacje dla Oliwiera!!!

 

 

 

   W dniu 11 czerwca 2019r. uczniowie naszej szkoły z klas 0-IV wybrali się z wizytą do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Nisku. Większość dzieci po raz pierwszy mogła zobaczyć jak wygląda i do czego służy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych-w skrócie PSZOK. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali, o tym jakie odpady można tu przywieźć, co to są elektrośmieci. Dzieci dowiedziały się gdzie można oddać śmieci typu : gruz, oleje, styropian. Wszyscy mogli stanąć na wadze samochodowej, na której waży się śmieci.  Na koniec uczniowie  otrzymali ulotki dotyczące segregacji śmieci oraz kolorowanki tematyczne Podczas wizyty w PSZOK-u wszelkie wątpliwości dotyczące selektywnego zbierania odpadów zostały rozwiane.

 

  W dniu 6 czerwca 2019r. w Filii Bibliotecznej w Nowosielcu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkać się z panią Beatą Krawiec animatorką i specjalistą ds. promocji i reklamy Księgarni Nova. Uczniowie klas I-III chętnie brali udział w scenkach przygotowanych przez panią Beatę. Wszystkim bardzo spodobała się zabawna wersja ,,Czerwonego Kapturka", chętni mogli w niej zaprezentować swój aktorski kunszt. Przez całe spotkanie pani Beata w prezentowanych scenkach przekazywała dzieciom ważne wychowawcze przesłania. Dzieci nauczyły się kilku gestów w języku migowym, między innymi „dziękuję”, „lubię cię” i „proszę”, „przepraszam”. Wszyscy dowiedzieli się jak ważna jest ochrona przyrody, dlaczego powinniśmy segregować śmieci, jak reklamówka i baterie zatruwają środowisko. Podczas spotkania dzieci mogły dotknąć repliki broni używanej w Wojsku Polskim oraz zobaczyć jak wygląda prąd dzięki miniaturze cewki Tesli. Dziękujemy pani Annie Ulewicz za zorganizowanie ciekawego i pełnego wrażeń spotkania z panią Beatą Krawiec.


  10 czerwca 2019r. uczniowie z klas I-IV w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury ,,Sokół" obejrzeli musical pt,, Bajkowa Nibylandia". Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy magiczną opowieść o zaczarowanej krainie z Piotrusiem Panem i Kapitanem Hakiem w roli głównej. Sztuka była pełna humoru, pięknej muzyki. Zachwyciły nas wspaniałe stroje występujących artystów i bajkowa scenografia. Najbardziej cieszyliśmy się, że jedną z głównych ról, czyli Piotrusia Pana zagrał uczeń z naszej szkoły -Oliwier Szot.

Gratulujemy Oliwierowi wspaniałego występu i życzymy kolejnych aktorskich występów.

  8 czerwca 2019r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci z klas 0 i I-III przygotowały dla swoich rodziców programy artystyczne. Były wiersze, koncert na kubkach, inscenizacje i piosenki. Występom towarzyszyło wiele emocji okazywanych przez dzieci oraz rodziców. Wszyscy uczniowie bardzo się starali wystąpić jak najpiękniej przed swoimi rodzicami. Po występach dzieci wręczały rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i kolorowe laurki. Następnie dzieci zaprosiły swoje mamusie i tatusiów na wspólny, słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za liczne przybycie i pomoc w zorganizowaniu spotkania.

 

 

 

  W dniu 8 maja 2019r. uczniowie klas I-III po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym,, Zuch'', którego głównym organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Z naszej szkoły udział wzięło 24uczniów: klasa I - 7 uczniów, klasa II- 9 uczniów, klasa III- 8 uczniów. Czworo uczestników otrzymało dyplom laureata: Daria Chmura z kl. I Joanna Gielarowska z kl. I Maciej Machaj z kl. I Julia Łach z kl. II

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

  26 maja 2019 roku w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” Oddział w Nowosielcu odbył się Koncert Laureatów konkursu piosenki „Tobie Mamo, Tobie Tato” pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. W Koncercie Laureatów wystąpili nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy przesłuchań konkursowych, wśród nich byli również uczniowie naszej szkoły. Wszyscy Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz róże, które na zakończenie koncertu wręczyli swoim Rodzicom.

 

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie naszej szkoły:

Kategoria I dzieci w wieku 4-6 lat

Duet Julia Fila i Anna Wolicka

Kategoria II klasy I – III

Duet Oliwia Siudy i Patrycja Potocka

Lilianna Bednarz

Zespół „Gama” w składzie Joanna Gielarowska, Szymon Członka, Aleksandra Stój, Gabriela Sudoł

Kategoria IV klasy VII – VIII

Zespół „Akord” w składzie Oliwia Chamot, Wiktoria Kobylarz, Julia Piróg, Agnieszka Szostak

W Koncercie Laureatów gościnnie wystąpił uczeń naszej szkoły Oliwier Szot -finalista The Voice Kids 2 oraz wielokrotny laureat konkursu „Tobie Mamo, Tobie Tato”.Piosenkę którą wykonał zadedykował wszystkim Mamom.

 

 

Galeria zdjęć

23 maja 2019 r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku Oddział w Nowosielcu odbyły się przesłuchania konkursowe VII EDYCJI MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ „TOBIE MAMO, TOBIE TATO” pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. W konkursie zaprezentowali się nasi uczniowie:

Julia Fila,Emilia Sudoł, Anna Wolicka z oddziału przedszkolnego,

Joanna Gielarowska, Alicja Niedziałek z klasy I,

Julia Łach, Oliwia Siudy, Patrycja Potocka z klasy II,

Lilianna Bednarz, Marzena Cebula, Szymon Członka, Aleksandra Stój, Gabriela Sudoł z klasy III,

Ewa Jaskot, Oliwia Kempa, Jolanta Machaj, Aleksandra Piędel, Joanna Smusz, Karolina Sudoł, Katarzyna Wiercigroch z klasy IV,

Monika Jaskot z klasy V,

Oliwia Chamot, Wiktoria Kobylarz, Agnieszka Szostak z klasy VII,

Barbara Jaskot, Magdalena Komsa, Julia Piróg z klasy VIII.

 

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy, 12 z nich zostało zaproszonych do udziału w Koncercie Laureatów.

 

Wokalistom serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Galeria zdjęć

 

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym, które odbyło się 13 maja 2019 r. W konkursie tym uczestniczyło 24 osób ze szkoły podstawowej.

Udział poszczególnych klas ze szkoły podstawowej: klasa druga – 8 osób, klasa trzecia – 3 osoby, klasa czwarta – 4 osoby, klasa piąta – 5 osób, klasa szósta – 1 osoba, klasa VII – 2 osoby, klasa VIII – 1 osoba.

W tej grupie uczniów laureatami zostali:

Natalia Rurak – VII miejsce,

Julia Łach – X miejsce,

Katarzyna Rzeszutko – X miejsce

Wyróżnienie otrzymały:

Julia Gemzik,

Natalia Rzeszutko,

Patrycja Potocka,

Patryk Wołoszyn

W gimnazjum uczestniczyło z klasy trzeciej – 4 osoby.

Spośród tych uczniów tytuł laureata uzyskał:

Wojciech Skomro – IX miejsce


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  W dniu 3 czerwca 2019r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły mogli przyjemnie spędzić czas na rozrywce i zabawach przygotowanych Sołtysa i Radę Sołecką . Impreza odbyła się w NCK ,, Sokół'' oddział w Nowosielcu. Atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia, suchy basen z piłeczkami, loteria fantowa oraz pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego. Uczniowie z poszczególnych klas wykazywali swoimi umiejętnościami w rywalizacji podczas zawodów sportowych. Żołnierze z jednostki wojskowej w Nisku uczyli dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. W przerwie od zabawy każdy uczestnik mógł napić się chłodnych napojów i zjeść pyszną kiełbaskę z grilla.

  Dziękujemy Sołtysowi, Radzie Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, NCK ,,Sokół'' oddział w Nowosielcu, Kołu Gospodyń Wiejskich ,,Nowosielczanki’’ za zorganizowanie uczniom miłego i radosnego Dnia Dziecka.

  29 maja 2019r. grupa uczniów wspólnie z nauczycielami brała udział w warsztatach bibułkarskich, które prowadziły panie; Barbara Potocka i Agnieszka Zybura. Uczestnicy spotkania pod kierunkiem pań umiejętnie skręcali bibułę, formowali płatki kwiatów. Z kolorowych pasków bibuły za pomocą różnych technik powstały piękne róże, które uczestnicy zajęć mogli zabrać ze sobą. Zajęcia odbyły się w ramach projektu ,, Bibułkarstwo elementem kultury lasowiackiej''. Projekt realizowany jest przez grupę nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej we współpracy z kołem Gospodyń Wiejskich ,,Nowosielczanki w Nowosielcu.

Dziękujemy pani Barbarze Potockiej oraz pani Agnieszce Zyburze za przeprowadzenie ciekawych zajęć i przybliżenie nam sztuki bibułkarstwa.

  24 maja 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z iluzjonistą. W programie występu były różne triki i magiczne sztuczki oraz zabawy, konkursy z udziałem dzieci. Pan iluzjonista do swoich występów zapraszał z widowni uczniów, aby mu asystowali. Wszyscy świetnie się bawili, występy nagradzane były gromkimi brawami. Na koniec swojej wizyty artysta zdradził zgromadzonym sekrety niektórych sztuczek, a dla najmłodszych wyczarował z balonów pieski i miecze.

 

 

Już po raz ósmy w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Jeżowem odbył się finał Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród miało miejsce 23 maja 2019 roku. Na sali byli obecni laureaci konkursu i osoby wyróżnione spośród 108 uczestników. Wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły- Joanna Soboń z kl.VIII i Katarzyna Kobylarz z kl.VII, które otrzymały wyróżnienia w kategorii – proza.

Konkurs od początku swojego istnienia cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży nie tylko z powiatów niżańskiego i stalowowolskiego, do których był pierwotnie adresowany, ale w całym województwie podkarpackim. Corocznie bierze w nim udział ponad setka uczestników. Rangę konkursu dopełnia profesjonalne jury w składzie: Małgorzata Żurecka, wiceprezes Związku Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie, Marta Gdula-Żukowicz, była prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, Ryszard Mścisz, nauczyciel języka polskiego Zespołu Szkół w Jeżowem, krytyk literacki kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” w Rzeszowie oraz Irena Czyżowska-Smusz, nauczycielka języka polskiego.

Warto dodać, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym konkursie już od I jego edycji do tej pory zdobyli ogółem 5 nagród głównych, 1 nagrodę specjalną przewodniczącej jury oraz 5 wyróżnień.


 

  Oliwier Szot zajął II miejsce w I kategorii wiekowej na XII Międzynarodowym Konkursie „Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej”, który odbył się 14 maja 2019 roku w Ośrodku Kultury w Wiśniowej. Dzięki temu, że zajął miejsce na podium, Oliwier został zaproszony na Koncert Laureatów, który odbędzie się 15 czerwca podczas koncertu plenerowego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wiśniowej.

Gratulujemy Oliwierowi i cieszymy się z Jego sukcesów.

 

 

 

  19 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły: Izabela Chmura, Barbara Jaskot, Monika Jaskot, Wiktoria Kobylarz, Magdalena Komsa, Julia Piróg, Amelia Potocka, Oliwier Szot zaprezentowali utwory o tematyce religijnej na XVIII Regionalnym, XII Podkarpackim Przeglądzie Pieśni Maryjnej w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Kustosza Sanktuarium OO. Bernardynów w Leżajsku. Organizatorami przeglądu byli Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku,Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku Starostwo Powiatowe w Leżajsku,Urząd Miejski w Leżajsku i Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku.

Wszystkim gratulujemy wspaniałych występów.

 

 

 

 

 

  Oliwier Szot – uczestnik zajęć wokalnych w NCK „Sokół” Oddział w Nowosielcu otrzymał wyróżnienie w Finale III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę” w I kategorii 8-11 lat. Festiwal odbył się 18 maja 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, wzięło w nim udział 42 wokalistów wyłonionych we wcześniejszych przesłuchaniach. Finalistów oceniało Jury w składzie: Magdalena Skubisz- Przewodnicząca jury- muzyk, wokalistka, trener wokalny, Kamil Bijoś- muzyk, wokalista, Kamil Dobrowolski- aktor.


SERDECZNE GRATULACJE DLA OLIWIERA!!!

  W dniu 10 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Nisku odbył się
Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczny pod hasłem “Mały Matematyk”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna najlepszych matematyków w składzie:
z kl. III – Filip Bałut, Natalia Gielarowska i Natalia Rzeszutko
z kl. II – Julia Kempa, Julia Łach i Patrycja Potocka.
Swoje wiadomości i umiejętności matematyczne wszyscy uczestnicy konkursu sprawdzili rozwiązując zadania indywidualnie.
Najlepiej ze wszystkimi zadaniami z naszej szkoły poradzili sobie:
I miejsce Filip Bałut z kl. III
II miejsce Natalia Rzeszutko z kl. III
II miejsce Julia Łach z kl. II
Wyróżnienia : Natalia Gielarowska z kl. III i Julia Kempa z kl. II
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz pasji w pogłębianiu swojej wiedzy matematycznej!

  22 maja 2019r. naszą szkołę odwiedziła pani Henryka Działak, która zajmuje się wikliniarstwem w Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem. Dzieci uczestniczące w spotkaniu poznały jak sadzi się wiklinę, obrabia po ścięciu, dlaczego wiklinę wkładamy do wody przed wyplataniem. Uczniowie mogli zobaczyć narzędzia używane do wykonania wyrobów z wikliny. Kiedy wszyscy poznali tajniki wyplatania -to pod fachowym okiem i pomocą pani prowadzącej zajęcia zabrali się za tworzenie cudów z wikliny. Powstawały wiklinowe kwiaty, bransoletki, owady, elementy koszyczków. Wykonane dzieła będą dla wszystkich miłą pamiątką z warsztatów wikliniarskich.

Dziękujemy Centrum Wikliniarstwa i pani Henryce Działak za przybliżenie nam rzemiosła wikliniarskiego oraz ciekawe prowadzenie zajęć.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji w naszej szkole projektu ,,Bibułkarstwo elementem kultury lasowiackiej''.

 Dnia 17 maja 2019 roku uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
Po pięciu godzinach drogi dotarli na miejsce docelowe. Zwiedzanie zaczęli od Stadionu Narodowego, gdzie spotkali się z przewodnikiem. Później udali się na Stare Miasto, tam obejrzeli Pałac pod Blachą. Następnie przeszli pod Zamek Królewski, gdzie znajdowała się Kolumna Zygmunta. Kolejnym punktem zwiedzania było przejście na ul. Świętojańską, gdzie zobaczyli Archikatedrę św. Jana. Dodatkowo obejrzeli pomnik Małego Powstańca oraz przeszli Traktatem Królewskim (m.in.obok pomnika Adama Mickiewicza, Pałacu Prezydenckiego, hotelu Bristol, kościóła św. Krzyża) do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyli zmianę warty. Zwiedzili również Ogrody znajdujące się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Około 14:00 udali się na obiad. Później odkrywali tajniki nauki w Centrum Nauki Kopernik oraz w pobliskim planetarium. Następnie miło spędzili czas nad Wisłą, gdzie mogli podziwiać pomnik Syrenki Warszawskiej.
Potem ruszyli w drogę powrotną. Późnym wieczorem wrócili do Nowosielca. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.

  25 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół w Zarzeczu (powiat przeworski) odbył się finał IV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość. Polska i Polacy w czasie II wojny światowej”. W ostatnim już wojewódzkim etapie wśród 44 uczniów wyłonionych z wcześniejszych eliminacji okręgowych był również nasz uczeń - Marcin Kobylarz. Głównym celem konkursu było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, utrwalenie pamięci o losach Polski i Polaków w okresie wojny i okupacji i tej tematyki dotyczyły pytania, na które odpowiadali uczniowie rozwiązując test. Czekając na wyniki uczestnicy konkursu zwiedzali Muzeum Dzieduszyckich oraz uczestniczyli w wykładzie wygłoszonym przez pana Kamila Koperę – przedstawiciela Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej. W oficjalnej części konkursu, na której było rozdanie nagród młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu zaprezentowała program artystyczny nawiązujący do tematyki konkursu.

 

MARCINOWI GRATULUJEMY

 

  9 maja 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy wykazali się pomysłowością i wykonali najpiękniejsze kartki wielkanocne. Organizatorem konkursu plastycznego na najciekawszą kartkę wielkanocną było Niżańskie Centrum Kultury ,,Sokół '' oddział w Nowosielcu. Komisja konkursowa przyznała uczestnikom nagrody w różnych kategoriach wiekowych. Nagrody uczniom wręczyli: dyr. szkoły pani Anna Cichocka, kierownik NCK ,,Sokół'' oddział w Nowosielcu pani Barbara Potocka oraz Sołtys wsi Nowosielec pan Grzegorz Bednarz

Nagrody otrzymali:

w kategorii oddział przedszkolny: 5-6 latki: Fabian Iskra, Tymoteusz Iskra, Regina Paź, Dominik Koćmirski

w kategorii klasy I-III: Marzena Cebula, Szymon Członka, Julia Łach, Julia Podsiadły, Aleksandra Stój, Michał Jaskot

w kategorii klasy IV-VIII: Maria Żak, Adrian Stój, Aleksandra Ptak, Monika Jaskot, Amelia Potocka

Nagrody ufundowane przez Sołtysa wsi Nowosielec otrzymali:

Alicja Niedziałek, Izabela Kozak, Oliwia Siudy, Patrycja Cebula, Hubert Potocki

  9 i 10 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich XV EDYCJI PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW SZKOLNYCH "O GĘSIE PIÓRO" w kategoriach taniec i muzyka.
Wyróżnienia otrzymali:
Zespół „Rewel" – kategoria taniec
Oliwier Szot – kategoria muzyka
Barbara Jaskot – kategoria muzyka
Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali również: Julia Fila, Anna Wolicka Ewa Jaskot i Adrian Pitak.

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!

  25 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku odbył się już XV Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział po trzech uczestników z sześciu szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Nisko. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Chamot z kl. VIII, Ewelina Komsa z kl. VII i Katarzyna Rzeszutko z kl. VI- laureaci eliminacji szkolnych. Konkurs miał formę testu składającego się z 18 zadań, na rozwiązanie których uczniowie mieli 60 minut. Można było zdobyć maksymalnie 272 punkty. Test nie należał do najłatwiejszych, ponieważ najlepsi popełnili ponad dwadzieścia błędów. Dziękujemy uczestnikom z naszej szkoły za godne reprezentowanie społeczności uczniowskiej.

 

Marcin Kobylarz - uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowosielcu uzyskał w roku szkolnym 2018/19 dwa tytuły laureata w konkursach organizowanych przez KO w Rzeszowie - z języka polskiego i z historii (w Ogólnopolskim Konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”). Konkursy przedmiotowe organizowane pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty są jednymi z najbardziej prestiżowych na tym etapie edukacyjnym. Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy ogromna liczba chętnych biorących w nich udział. Uczniowie rywalizują w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim Marcin jest jedynym laureatem tych konkursów nie tylko w Gminie Nisko, ale i w całym powiecie niżańskim. Należy dodać, że ten wyjątkowo uzdolniony, ambitny, a przy tym bardzo skromny i pracowity chłopak ma na swoim koncie w sumie trzy tytuły laureata zdobyte w ciągu dwóch lat nauki, ponieważ rok temu również został laureatem w konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Uczniowi gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w nowej szkole!

  24 kwietnia 2019 r. w PSP nr 3 Wachoły odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs składał się z części teoretycznej oraz praktycznej polegającej na przejechaniu rowerowego toru przeszkód. Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych : młodszej do lat 12 , oraz starszej – powyżej 12 lat.

Zarówno grupa młodsza jak i starsza zajęły III miejsce w klasyfikacji ogólnej .

Reprezentanci szkoły ;

grupa młodsza :

Monika Jaskot , Amelia Potocka , Hubert Możdźeń, Daniel Mścisz

grupa starsza :

Katarzyna Rzeszutko , Aleksandra Kumięga , Bartłomiej Sudoł .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

 

 

  3 maja 2019 r. w Kościele Parafialnym w Nowosielcu odbył się koncert pieśni patriotycznych i maryjnych, w którym uczestniczyli nasi uczniowie: Oliwier Szot, Monika Jaskot, Amelia Potocka, Oliwia Chamot, Agnieszka Szostak, Barbara Jaskot, Magdalena Komsa, Julia Piróg i Izabela Chmura.

Młodych wokalistów wysłuchali mieszkańcy Nowosielca i Kończyc oraz licznie zgromadzeni goście przed uroczystą Mszą Odpustową. W czasie koncertu wybrzmiały pieśni maryjne oraz pieśni patriotyczne uświetniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

 

 

 

  W sobotę 27 kwietnia 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych w powiecie  niżańskim. Wzięło w nim udział 42 uczniów. Gminę Nisko reprezentowała m. in. uczennica naszej  szkoły Natalia Rurak z klasy III , która w w/w konkursie zajęła II miejsce . Gratulujemy!

 

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowosielcu realizowany będzie projekt

BIBUŁKARSTWO ELEMENTEM KULTURY LASOWIACKIEJ''

Celem projektu jest zainteresowanie dzieci sztuką ludową- bibułkarstwem, poznanie twórczości artystycznej i ludowej regionu, stworzenie nowych alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty z bibułkarstwa, zorganizowane zostaną wyjazdy do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Uczestnicy projektu zobaczą wystawy związane z kulturą lasowiacką i nauczą się technik wykonywania kwiatów z bibuły. Zorganizowane zostaną spotkania z twórcami ludowymi oraz wystawa prac uczestników projektu. W projekcie wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowosielcu w wieku 7-12 lat. Termin realizacji projektu: 15 kwietnia 2019 r. – 30 listopad 2019 r.

Projekt będzie realizowany przez grupę nieformalną,, Okrywcy kultury'' pod patronatem Koła Gospodyń Wiejskich ,,Nowosielczanki'' w Nowosielcu. Grupę nieformalną tworzą nauczyciele z PSP w Nowosielcu: Alicja Koćmirska/koordynator/,Stanisława Stańko, Joanna Stec.Z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowosielcu,, Nowosielczanki'' realizować projekt będą; Barbara Potocka, Beata Jaskot

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018 -2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, „Fundacja Przestrzeń Lokalna”

 

 

26 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Ulanowie odbył się etap powiatowy IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość. Polska i Polacy w czasie II wojny światowej”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy ósmej Natalia Mścisz i Marcin Kobylarz.

W ośmiu szkołach województwa podkarpackiego rywalizowało 142 uczniów ze szkół podstawowych. Do etapu wojewódzkiego komisje konkursowe zakwalifikowały 46 uczniów z najwyższymi wynikami. Wśród nich znalazł się nasz uczeń Marcin Kobylarz.

 

Natalii i Marcinowi gratulujemy!!!

 

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowosielcu realizowany będzie projekt

BIBUŁKARSTWO ELEMENTEM KULTURY LASOWIACKIEJ''

Celem projektu jest zainteresowanie dzieci sztuką ludową- bibułkarstwem, poznanie twórczości artystycznej i ludowej regionu, stworzenie nowych alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty z bibułkarstwa, zorganizowane zostaną wyjazdy do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Uczestnicy projektu zobaczą wystawy związane z kulturą lasowiacką i nauczą się technik wykonywania kwiatów z bibuły. Zorganizowane zostaną spotkania z twórcami ludowymi oraz wystawa prac uczestników projektu. W projekcie wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowosielcu w wieku 7-12 lat. Termin realizacji projektu: 15 kwietnia 2019 r. – 30 listopad 2019 r.

Projekt będzie realizowany przez grupę nieformalną,, Okrywcy kultury'' pod patronatem Koła Gospodyń Wiejskich ,,Nowosielczanki'' w Nowosielcu. Grupę nieformalną tworzą nauczyciele z PSP w Nowosielcu: Alicja Koćmirska/koordynator/,Stanisława Stańko, Joanna Stec.Z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowosielcu,, Nowosielczanki'' realizować projekt będą; Barbara Potocka, Beata Jaskot

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018 -2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, „Fundacja Przestrzeń Lokalna”

 

Zgoda rodziców na udział niepełnoletniego dziecka w projekcie

  29 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 w Nisku po raz XXI odbył się Miejsko - Gminny Konkurs Ortograficzny "Sówka Mądra Główka". Uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich i trzecich edukacji wczesnoszkolnej.

Naszą szkołę reprezentowały z klasy drugiej: Julia £ach, Julia Kempa i Patrycja Potocka oraz z klasy trzeciej: Julia Gemzik, Natalia Rurak i Natalia Rzeszutko. Wszystkie uczennice wykazały się wspaniałą znajomością zasad ortografii i zajęły miejsca na podium.

 

W kategorii klas trzecich:

I miejsce - Natalia Rurak

II miejsce - Natalia Rzeszutko

IIImiejsce - Julia Gemzik.

W kategorii klas drugich:

III miejsce - Julia Łach i Patrycja Potocka.

Uczennica Natalia Rurak z kl. III będzie reprezentować Gminę i Miasto Nisko w eliminacjach powiatowych 27 kwietnia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Marcin Kobylarz - uczeń klasy VIII naszej szkoły został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Konkursy przedmiotowe, organizowane pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, są jednymi z najbardziej prestiżowych konkursów na tym etapie edukacyjnym. Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy ogromna liczba chętnych biorących w nich udział. Tytuł laureata zwalnia m.in. z pisania egzaminów końcowych z danego przedmiotu- uczeń uzyskuje wtedy automatycznie 100% punktów możliwych do zdobycia oraz przynosi wiele innych wymiernych korzyści. Rywalizacja przebiega na trzech etapach- szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W tym roku szkolnym w Konkursie z Języka Polskiego brało udział ponad trzy tysiące uczniów z całego województwa podkarpackiego. Tylko pięćdziesięciu z nich udało się uzyskać tytuł laureata. Wśród nich znalazł się Marcin, który jest jedynym laureatem tego konkursu nie tylko w Gminie Nisko, ale i w całym powiecie niżańskim.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi i życzymy powodzenia w pozostałych konkursach!

Jednym z dziewięciu FINALISTÓW THE VOICE KIDS 2 został Oliwier Szot - uczeń klasy czwartej.

  Od pierwszego stycznia cieszyliśmy się śledząc występy Oliwiera w programie emitowanym przez TVP 2. Najpierw nasz solista zachwycił jurorów w PRZESŁUCHANIACH W CIEMMNO, potem będąc w drużynie Dawida Kwiatkowskiego wygrał BITWY oraz SING OFF i w ten sposób dotarł aż do FINAŁU, w którym wykonał piosenkę Pawła Domagały „Weź nie pytaj”. „Tym występem pokazałeś, że też jesteś wokalistą, i że przyszedłeś tu bo coś potrafisz, Oliwier you rock” - tak skomentował występ swojego podopiecznego Dawid Kwiatkowski. Niektórzy z naszych uczniów mogli się cieszyć razem z Oliwierem będąc z nim na nagraniach dzięki wsparciu finansowemu Władz Gminy i Miasta Nisko. Czas spędzony w ATM Studio w Warszawie, to nie tylko ogromne przeżycia związane z oglądaniem Gwiazd na żywo, ale również możliwość zapoznania się z pracą na planie oraz uczestniczenie w nagraniach niektórych odcinków THE VOICE KIDS 2.

 

Oliwier dziękujemy i gratulujemy sukcesu!!!

Galeria zdjęć

 

7 lutego 2019r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa uczniów klas I-III oraz przedszkolaków. Uczestnicy zabawy zaprezentowali się w różnobarwnych i pomysłowych przebraniach. Na parkiecie pląsali rycerze i wróżki, czarodzieje i postacie z różnych bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki wszyscy wspaniale się bawili. W czasie zabawy komisja złożona z rodziców wybrała króla i królową balu. Podczas przerwy od zabawy dzieci udały się na smaczny poczęstunek, który przygotowali im rodzice. Zabawa była super!1 lutego 2019r. uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno- edukacyjnym pod hasłem ,,Bezpieczne ferie zimowe''. Podczas rozmowy z dziećmi funkcjonariusze policji przypomnieli o zagrożeniach, które mogą się pojawić w czasie ferii oraz jak należy ich unikać. Zostały omówione zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Policjanci przestrzegali wszystkich przed ślizganiem się na jeziorach, rzekach oraz zabawami w pobliżu ulicy. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych. Przypomniano również o konieczności noszenia na odzieży elementów odblaskowych.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło i bezpiecznie.


27 stycznia 2019 r. odbyło się przedstawienie jasełkowe dla społeczności lokalnej, do którego scenariusz opracowała pani dyrektor – Anna Cichocka.

Przedstawienie składało się z 5 scen:

- Kołysanka dla Jezusa,

- Szukanie miejsca,

- Pasterze,

- Herod,

- Hołd u żłóbka.

 

Swoje zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie z kl. IV –VII szkoły podstawowej pod okiem p. Moniki Chmury. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu wokalistów z kl. IV-VII oraz dzieci z kl. O-III pod kierunkiem p. Jolanty Krawiec.

Dekorację wykonał p. Adam Węglarz.

Za pomoc w przygotowaniu kostiumów dziękujemy zaangażowanym Rodzicom.  Dzień Babci i Dziadka to wspaniałe dni, w których wnuki duże i małe wyrażają swoją miłość do kochanych babć i dziadków. Dziękują za dobroć, miłość i troskę, które od nich otrzymują. 26 stycznia 2019r. w naszej szkole z okazji Dnia Babci i Dziadka dla drogich, licznie przybyłych gości zatańczyły dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne do Domu Kultury NCK ,,Sokół" w Nisku - oddział w Nowosielcu. Następnie swój program artystyczny przedstawiły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III. Były wiersze, piosenki, tańce i inscenizacje. Po występie uczniowie wręczyli gościom własnoręcznie wykonane laurki i upominki oraz zaprosili Babcie i Dziadków na wspólny poczęstunek. W przygotowanie uroczystości aktywnie włączyli się rodzice, którym bardzo dziękujemy za przygotowanie słodkości.

 

 

 

 

  W niedzielę 20 stycznia odbył się XXI Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiło 350 uczestników, w tym 26 z naszej szkoły. Nasi wokaliści, którzy na co dzień kształcą swoje umiejętności wokalne w NCK „Sokół” w Nisku Oddział w Nowosielcu zaprezentowali 15 utworów śpiewając solo i w zespołach.

Nagrodę – II miejsce zdobyła Anna Wolicka.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów.

 

 

Zródło: GOK Krzeszów

1 stycznia 2019 r. na antenie TVP2 zostały wyemitowane dwa odcinki drugiej edycji programu The Voice Kids. W jednym wystąpił Oliwier Szot, który zaśpiewał piosenkę „Ulepimy dziś bałwana” z filmu „Kraina lodu”. Oliwier swoim występem urzekł jurorów i spowodował, że wszyscy odwrócili swoje fotele. Na trenera Oliwier wybrał Dawida Kwiatkowskiego.

Oliwier jest uczniem klasy czwartej. Śpiew to jego główne zainteresowanie, dlatego uczęszcza na zajęcia wokalne do Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” oddział w Nowosielcu oraz do Samorządowej Szkoły Muzycznej I St. w Jeżowem. Wszystko po to, aby doskonalić swoje zamiłowanie do sztuki wokalnej.

Decyzję o udziale w programie podjął wspólnie z Rodzicami. Aby w nim wystąpić pokonał rywali w pre-castingach, w których wyłoniono stu uczestników do przesłuchań w ciemno – jednym z nich został Oliwier. Jako Grupa Wsparcia w przesłuchaniach w ciemno realizowanych w ATM Studio w Warszawie brali udział nasi uczniowie - uczestnicy zajęć NCK „Sokół” w Nisku oddział w Nowosielcu, którzy dopingowali Oliwierowi w czasie występu. Wyjazd Grupy Wsparcia do Warszawy zorganizowany został dzięki dotacji Burmistrza Gminy i Miasta Nisko oraz pani Sołtys wsi Nowosielec.

Gratulujemy Oliwierowi odwagi oraz wspaniałego występu i czekamy na „Bitwy” - kolejny etap konkursu.

 

 

 

 

 

 

  24 grudnia 2018 roku przed północą w kościele parafialnym w Nowosielcu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczennic naszej szkoły oraz solistek Niżńskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku oddział w Nowosielcu dla mieszkańców wsi Nowosielec i Kończyc oraz przybyłych Gości. Solistki wykonały kilkanaście kolęd w tym wyjątkowym dniu rozpoczynającym okres Świąt Bożego Narodzenia.

 

  Oliwier Szot – uczeń klasy czwartej, wokalista NCK „Sokół” Nisko Oddział w Nowosielcu ósmego grudnia 2018 r. brał udział w przesłuchaniach rejonowych 25 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. W Jarosławiu – jednym z 38 ośrodków, gdzie odbywały się przesłuchania zaprezentował dwie kolędy: „Mędrcy świata” i „Kolęda płynie z wysokości”.W bieżącym roku - roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę 1918 – 2018 Patronat Honorowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dotarł do naszej szkoły miły list z kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w tegorocznej akcji Narodowe Czytanie. Pan Prezydent podkreślił, że w tym szczególnym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości obcowanie z wybitną polską literaturą jest satysfakcjonujące, tym bardziej, że w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania wzięło udział ponad trzy tysiące placówek w Polsce i za granicą. Do listu dołączony był okolicznościowy egzemplarz powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego wraz z dedykacją pary prezydenckiej oraz życzenia świąteczne.

  17 grudnia 2018 r. odbył się koncert laureatów oraz wernisaż prac plastycznych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci –Niezwykłe Opowieści. Wśród 876 prac plastycznych komisja konkursowa doceniła i wyróżniła prace uczennic z naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymały uczennice z klasy trzeciej: Natalia Gielarowska -za pracę pt,, Legendy starego Krakowa – o dwóch wieżach Kościoła Mariackiego” Natalia Rurak - za pracę pt,, Liczyrzepa’’

Gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


19 grudnia 2018 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem ,,Najciekawsza Szopka Bożonarodzeniowa”, którego inicjatorem było Niżańskie Centrum Kultury ”Sokół”. Pięknie i pomysłowo wykonane szopki wspaniale prezentowały się na wystawie, a wśród nich były nagrodzone i wyróżnione prace uczniów z naszej szkoły.


Nagrody zdobyli:

Klasa I -nagroda specjalna za pracę zbiorową,

Julia Łach, Blanka Walicka, Patrycja Potocka /z klasy II/,

Aleksandra Stój, Marzena Cebula/z klasy III/,

Natalia Rurak kl. III, Błażej Rurak oddz. przedszkolny, Ignacy Rurak- szopka rodzinna,

Katarzyna Łyko kl. V,

Amelia Potocka, Katarzyna Rzeszutko, Kinga Zaguła / z klasy VI/,

Ewa Jaskot kl. IV, Monika Jaskot kl. V, Adam Jaskot kl. VII, Barbara Jaskot kl. VIII- szopka rodzinna

 

Wyróżnienia zdobyli :

Dominik Koćmirski- oddz. przedszkolny

Izabela Kozak- oddz. przedszkolny


Gratulujemy osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

 

12 grudnia 2018 r. czterech uczniów z naszej szkoły Izabela Chmura, Katarzyna Kobylarz, Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko wraz z opiekunem panią Jolantą Krawiec brali udział w pilotażowym module programu edukacyjnego „Przygody z Paragrafem” organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanego do uczniów w wieku 11-14 lat. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce związanej z kryminalistyką „Przygoda Kryminalistyczna”. Podczas pierwszej części zajęć prowadzonych przez pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i prokuratora w sposób praktyczny zdobywali wiedzę dotycząca prawa karnego i kryminalistyki. W drugiej części warsztatów mieli możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły się spotkaniem z Ministrem Marcinem Warchołem, w czasie którego Minister opowiadał o swojej pracy, projektach nad którymi resort obecnie pracuje oraz odpowiadał na zadawane pytania. Uczestnicy programu otrzymali upominki oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Ostatnim punktem udziału w programie było zwiedzanie Sejmu.

Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Nisko był rzeczywiście „przygodą”, w czasie której uczniowie zarówno w teorii jak i w praktyce zdobyli wiedzę dotyczącą prawa karnego, kryminalistyki oraz funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. „Przygodą” była również wizyta w Sejmie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Parlament oraz z galerii Sali Posiedzeń Sejmu obserwowali wystąpienia niektórych posłów na 74 posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.

 

 

 

 

9 grudnia 2018 r. Julia Fila, Anna Wolicka, Emilia Sudoł– uczennice z oddziału przedszkolnego oraz Joanna Gielarowska z klasy pierwszej i Ewa Jaskot uczennica klasy czwartej wystąpiły z krótkim repertuarem słowno - muzycznym przygotowanym na powitanie Mikołaja. Za piękny występ Mikołaj obdarował je prezentami. Wszystkie uczennice są wokalistkami NCK „Sokół” w Nisku oddział w Nowosielcu.

 

 

  24 listopada 2018 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci 2018 „Niezwykłe opowieści”. Uczestniczyli w nich uczniowie naszej szkoły Lena Skiba z oddziału przedszkolnego w kategorii recytacja oraz zespół Tercja Mała w składzie Jolanta Machaj, Aleksandra Piędel, Aleksandra Stój w kategorii piosenka.

Nominację do finału otrzymał zespół wokalno – instrumentalny.

 

 

6 grudnia 2018r. do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj. Już od rana każdy uczeń niecierpliwie czekał na jego przybycie. Najpierw odwiedził najmłodsze dzieci, które przywitały kochanego gościa wierszem i piosenką. Mikołaj wywołał wiele radości i uśmiechu ich twarzach , tym bardziej, że wszystkie były grzeczne i otrzymały prezenty. Wszyscy zaprosiliśmy Mikołaja, aby za rok ponownie nas odwiedził. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli pomocnikami Św. Mikołaja w tym radosnym dniu.

 

 

 


4 grudnia 2018r. uczestniczyliśmy w uroczystości jubileuszu 60- lecia Filli Bibliotecznej w Nowosielcu i otwarciu czytelni bibliotecznej. Nasi uczniowie brali udział w programie artystycznym, a podczas uroczystości nastąpiło rozwiązanie konkursów plastycznych: na exlibris okolicznościowy oraz na 100-lecie Niepodległości Polski. Nagrody za najciekawsze prace plastyczne otrzymali:

Izabela Kozak z oddziału przedszkolnego

Michał Jaskot kl. III

Gabriela Sudoł kl. III

Karolina Pitak kl. III

Dawid Kozak kl. IV

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

  W dniu 29.11.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pysznicy odbył się finał XVIII edycji Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem ,,Uskrzydlona bielą orła...''.Tegoroczna edycja konkursu była szczególna, bowiem przypadała na Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W konkursie swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 44 szkół i 5 przedszkoli. Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki oraz poetów Pani Małgorzaty Żureckiej – sekretarza Związku Literatów Polskich w Rzeszowie i ks. dr Mariana Balickiego przyznało 31 nagród oraz 51 wyróżnień. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych są również uczniowie naszej szkoły.

W kategorii – wych. przedszkolne Dominik Koćmirski - zdobył I nagrodę ex aequo (praca plastyczna) W kategorii klas VI- VIII Barbara Jaskot- otrzymała wyróżnienie (praca plastyczna).

 

 

OLIWIER W FINALE

Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

im. Henryka Rasiewicza „KIMA”

  Oliwier Szot z klasy IV – laureat eliminacji wojewódzkich Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w dniach 17 i 18 listopada 2018 r. brał udział w kolejnym etapie konkursu, teraz już na szczeblu ogólnopolskim. W sobotę prezentował dwie piosenki „Orlęta” i „Warszawskie Dzieci” na przesłuchaniach w kategorii soliści 10 – 13 lat, które odbyły się w Auli Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. W niedzielę uczestniczył w koncercie galowym w Sali Koncertowej w Filharmonii Krakowskiej, gdzie wszyscy laureaci przesłuchań wojewódzkich i regionalnych wspólnie wykonali piosenki związane z tematem festiwalu z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej PASSIONART. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu.

  Gratulujemy Oliwierowi, który znalazł się w gronie 110 laureatów przesłuchań wojewódzkich i regionalnych w Wilnie, Białymstoku, Trzcińsko – Zdroju, Kielcach, Wrocławiu, Krakowie, Tarnowie i Rzeszowie.

 

 

 

II miejsce – Barbara Jaskot – kategoria II – soliści (uczniowie klas VII, VIII i III gim)

II miejsce – Zespół „Akord” w składzie: Oliwia Chamot, Julia Piróg, Wiktoria Kobylarz, Magdalena Komsa – kategoria II – zespoły (uczniowie klas VII, VIII i III gim).

  8 listopada 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbył się Rejonowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej „Partyzancka Dola”. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły: Barbara Jaskot, Julia Piróg, Magdalena Komsa,Wiktoria Kobylarz, Oliwia Chamot, Amelia Potocka, Monika Jaskot, Ewa Jaskot. Organizator wszystkim uczestnikom zapewnił poczęstunek oraz dyplomy za udział w konkursie. Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

 

 

 

 

 Uczniowie naszej szkoły w dniu 7 listopada licznie wzięli udział w miejsko- gminnych eliminacjach wojewódzkiego konkursu ,, Literatura i dzieci'' pod hasłem ,,Niezwykłe opowieści'', które odbyły się w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Uczniowie prezentowali utwory wybranych autorów w formie recytacji lub piosenki, a ich występy w poszczególnych kategoriach oceniało trzyosobowe jury. Miło nam poinformować wszystkich o odniesionych sukcesach:

wyróżnienie otrzymała Joanna Gielarowska z klasy I,

nagrody i nominacje do etapu rejonowego otrzymali: Lena Skiba z oddziału przedszkolnego oraz zespół muzyczny ,,Tercja mała'' w składzie: Aleksandra Stój kl. II, Szymon Członka kl. II, Aleksandra Piędel kl. IV, Jolanta Machaj kl .IV .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

  11 listopada przed Mszą św. w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Polski odbył się koncert „Dla Niepodległej” w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz wokalistów NCK „Sokół” w Nisku Oddział w Nowosielcu. W ten sposób uczczono setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przybyli mieszkańcy Nowowsielca i Kończyc ze wzruszeniem słuchali piosenek patriotycznych, żołnierskich i partyzanckich, a młodych artystów nagrodzili gromkimi brawami.

 

 

I miejsce: Patrycja Potocka i Oliwia Siudy

III miejsce: Oliwia Wolak

 30 października 2018 r. w sali konferencyjnej Wiejskiego Domu Kultury przy Stadionie Sportowym w Górnie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej, zorganizowany przez Zespół Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie. Do udziału w konkursie oprócz szkół z powiatu rzeszowskiego zostały zaproszone sąsiednie szkoły z powiatu niżańskiego, w tym nasza szkoła, którą reprezentowały trzy uczennice. Wszystkie zajęły miejsca na podium: I miejsce w kategorii klas I – III SP oraz III miejsce w kategorii klasy IV-VI SP i kl. III gimnazjum, za co otrzymały nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

  28 października 2018 r. w niedzielę w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbył się Koncert Laureatów Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. W koncercie brali udział uczniowie naszej szkoły – wokaliści NCK „Sokół” w Nisku oddział w Nowosielcu: Oliwier Szot- I miejsce, Ewa Jaskot – wyróżnienie, duet Patrycja Potocka i Oliwia Siudy – wyróżnienie, duet Aleksandra Piędel i Karolina Sudoł – wyróżnienie.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  25 października 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej. Soliści i zespoły oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat sześciu, dzieci z klas I-III, dzieci z klas IV-VI. Wszyscy musieli wykonać piosenkę wyłącznie w języku polskim z repertuaru dziecięcego i młodzieżowego. Z naszej szkoły brało w nim udział 11 uczestników: Joanna Gielarowska, Patrycja Potocka, Oliwia Siudy, Gabriela Sudoł, Aleksandra Stój, Szymon Członka, Ewa Jaskot, Aleksandra Piędel, Karolina Sudoł, Oliwier Szot, Monika Jaskot. Wszyscy uczniowie doskonalą swoje umiejętności wokalne na zajęciach w NCK „Sokół” oddział w Nowosielcu.

Gratulujemy wspaniałych występów oraz odwagi szczególnie tym uczniom, którzy występowali po raz pierwszy.

 

 

 

 

   23 października 2018 roku w Instytucie Teologiczno - Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” organizowanego przez Stowarzyszenie PASSIONART i Fundację Armii Krajowej im. Franciszka Miszczaka w Londynie.

W przesłuchaniach brali udział uczniowie naszej szkoły: Barbara Jaskot, Izabela Chmura i Oliwier Szot. Wszyscy wspaniale wykonali przygotowane piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne tematycznie związane z okresem od 1768 do 1989 roku.

Oliwier zajął pierwsze miejsce w kategorii soliści – dzieci 10-13 lat i będzie brał udział w przesłuchaniach finałowych, które odbędą się 16-18 listopada w Krakowie.

  19 października 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej klas I – VIII brali udział w przesłuchaniach ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021. W ramach konkursu 80 uczniów naszej szkoły wykonało Hymn Państwowy, „Rotę” oraz pieśń „Żeby Polska była Polską”. Ich występ był obserwowany przez dwuosobowe Jury, które dokonało rejestracji dźwięku i obrazu i na tej podstawie dokona oceny występujących.

W konkursie bierze udział 300 szkół w Polsce, w tym 32 z województwa podkarpackiego.

Gratulujemy Uczniom pięknego występu.

 

Filmik

 

 W sobotę 20 października 2018 roku dwie uczennice naszej szkoły Ewa Jaskot i Barbara Jaskot brały udział w XXV Jubileuszowym Przeglądzie Piosenki Religijnej w Gorzycach „Radośni w Duchu Świętym”. Ewa wystąpiła śpiewając „Barkę” i piosenkę „Święty uśmiechnięty”, w czasie której porwała publiczność do zabawy, Basia zaśpiewała pieśń „Maryjo Królowo” oraz zachwyciła wszystkich wykonując piosenkę „Alleluja”.

Uczennicom gratulujemy pięknych występów.

  17 października 2018 r. dzieci z klasy I zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się od pierwszych dni nauki szkolnej. Część artystyczną przygotowali dla nich również uczniowie z klasy III. W tym uroczystym dniu pierwszoklasiści przedstawili przygotowany specjalnie na tę okazję występ złożony z wierszy i piosenek, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Aktu Pasowania na Ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Anna Cichocka. Dzieci z klasy I otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki od rodziców i uczniów klasy III. Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami udały się do swojej klasy na słodki poczęstunek. 
  
Uroczystość pasowania była przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 17 października w Kościele Parafialnym w Nowosielcu miała miejsce niezwykła uroczystość. W związku z przypadającą w tym roku 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz obchodzonym w niedzielę - 14 października XVIII Dniem Papieskim-uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowosielcu przygotowali pod kierunkiem nauczycieli uroczystą oprawę mszy świętej. Nie zabrakło pouczających słów Jana Pawła II oraz ukochanej przez Papieża „Barki”, w śpiewanie której włączyli się przybyli licznie na uroczystość wierni. W związku z przypadającym Dniem Edukacji Narodowej- nauczyciele odmówili różaniec.

  10 października dzieci z klas I - III udały się na wycieczkę do kina Ballada w Stalowej Woli. Uczestniczyły w lekcji filmowej i obejrzały bajkę pt. " Balerina". W trakcie lekcji filmowej uczniowie przekonali się , jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie, odkryły kim jest taper i zobaczyły jego pracę. Dowiedziały się , jak wyglądały filmy na początku istnienia i poznały instrumenty oraz zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata. Następnie obejrzały bajkę pt. " Balerina".

 

  Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy dziewczynki z sierocińca, która dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości spełnia marzenie zostania baletnicą. Obok opowieści o dążeniu do realizacji ambitnych planów rozgrywa się również historia wielkiej przyjaźni ze szczęśliwym i optymistycznym zakończeniem. Po seansie dzieci udały się w droge powotną do szkoły.

  We wtorek 9 października o godz. 13.00 uczniowie naszej szkoły zwarci i gotowi przystąpili do pisania VI Dyktanda Niepodległościowego. Patronat Honorowy nad konkursem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego- Pan Władysław Ortyl oraz Podkarpacki Kurator Oświaty- Pani Małgorzata Rauch. Partnerem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, a partnerem medialnym Radio Rzeszów. Jednym z celów konkursu było uczczenie 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV- VI ( 12 uczniów) oraz klasy: VII, VIII i III gimnazjum ( 11 uczniów). Dyktando było najeżone różnymi pułapkami ortograficznymi, np. „Dzień jak nie co dzień, czyli minidyktando na stulecie niepodległości” (starsza grupa) czy „ młodzieniec z miedzianozłotą aureolą” (grupa młodsza). Najlepiej z historią i zawiłościami polskiej ortografii poradzili sobie: Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko i Patryk Wołoszyn. Udało im się osiągnąć co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia. Ta trójka ma szansę powalczyć w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 7 listopada 2018 roku. Szkolnym Koordynatorem konkursu jest Pani Elżbieta Domańska.

  12 września uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum odwiedzili wraz z opiekunami stalowowolskie kino „Helios”, by uczestniczyć w projekcji filmu w reżyserii Denisa Delicia Dywizjon 303. Historia prawdziwa" . Inspiracją dla autorów filmu była książka Arkadego Fiedlera.

Seans w kinie był dla młodzieży okazją do zobaczenia filmowej wizji dokonań polskich lotników, walczących w obronie nieba nad Anglią w 1940 roku. Wśród dywizjonów myśliwskich najskuteczniejszym, a przez to najsławniejszym okazał się polski Dywizjon 303. Jego piloci, początkowo niedoceniani przez Anglików, pokazali swój kunszt i determinację, przyczyniając się do zwycięstwa w powietrznej Bitwie o Anglię. Dowodem tego mogą być słowa Hugh Dowdinga, dowódcy lotnictwa brytyjskiego w 1940 roku, który powiedział: „Gdyby nie wspaniałe polskie dywizjony i ich bezprzykładne bohaterstwo, wahałbym się twierdzić, że wynik bitwy byłby taki sam”. Wokół dokonań pilotów Dywizjonu 303 zaczęła kształtować się legenda, będąca dla Polaków źródłem otuchy dawniej i powodem do dumy współcześnie. Powstawaniu jej sprzyjało ukazanie się jeszcze w latach wojny książki Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”, jednej z najczęściej wydawanych polskich publikacji. Po wizycie w kinie uczniowie kontynuowali naukę o wyczynach bohaterskiego Dywizjonu 303 na lekcjach języka polskiego i historii.

  Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji Narodowego Czytania( Ogółem było ich siedem). Miało ono miejsce 7 września w murach naszej szkoły. We wspólnej lekturze „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum. Jeszcze w czerwcu 2018 roku do naszej szkoły dotarł list z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcający do uczestnictwa w tej akcji. Co roku też nasza placówka wzbogaca się o kolejne egzemplarze książek będących lekturą Narodowego Czytania wraz z pamiątkowymi dedykacjami Pary Prezydenckiej.

Wspólne czytanie poprzedziła prelekcja nauczycielki języka polskiego dotycząca tradycji Narodowego Czytania oraz okolicznościowa wystawka dzieł Stefana Żeromskiego. Został też przeczytany list Pana Prezydenta inaugurujący tegoroczną akcję. Czytamy w nim m.in. „ W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi”. W swoim liście Pan Prezydent zachęcał też do czytania przez cały rok 44 tekstów „Antologii Niepodległości”.

  W niedzielę 9 września br. na Placu Wolności w Nisku odbył się koncert „Niżańska droga do niepodległości”, w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 85 rocznicą nadania praw miejskich Nisku. W koncercie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Ewa Jaskot, Oliwier Szot, Oliwia Chamot, Magdalena Komsa, Wiktoria Kobylarz oraz Agnieszka Szostak, którzy wystąpili z repertuarem piosenek patriotycznych, jako laureaci Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

  Uczniom gratulujemy zdobycia tytułów laureata w konkursie gminnym, a Rodzicom dziękujemy za dowóz swoich dzieci na koncert.

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział Konkursie Twórczości Literackiej, którego finał miał miejsce 24 maja w Zespole Szkół w Jeżowem. Były to Magdalena Komsa, Izabela Chmura i Joanna Warchoł. Gościem specjalnym na uroczystości był profesor Kazimierz Ożóg z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Konkursowe prace oceniało jury w składzie: Małgorzata Żurecka (sekretarz Związku Literatów Polskich  – Oddział w Rzeszowie – przewodnicząca jury), Marta Gdula-Żukowicz (była prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, obecnie członek „Witryny”), Ryszard Mścisz (nauczyciel języka polskiego Zespołu Szkół w Jeżowem, krytyk literacki kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” w Rzeszowie), Irena Czyżowska-Smusz (nauczycielka języka polskiego Zespołu Szkół w Jeżowem i Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu).

Jury oceniło łącznie 84 konkursowe utwory i zestawy utworów, które napłynęły ze szkół gimnazjalnych powiatu niżańskiego, stalowowolskiego, rzeszowskiego, leżajskiego, krośnieńskiego, mieleckiego i dębickiego. W tym roku oprócz poezji i prozy pojawiła się też specjalna kategoria patriotyczna „Polska ma swój wiek”, z okazji obchodów 100-lecia odrodzonej Polski. Rekordową ilość nagród spośród wszystkich uczestników (trzy! - po jednej w każdej kategorii) otrzymała Joanna Warchoł z naszej szkoły. W kategorii patriotycznej zajęła II miejsce, w kategorii poezja- III miejsce, zaś w prozie otrzymała nagrodę specjalną przewodniczącej jury- pani Małgorzaty Żureckiej. Duże brawa!

Dnia 5 czerwca 2018 r. uczniowie kl. IV – VI wraz z opiekunami udali się do Muzeum Regionalnego znajdującego się w pałacyku Lubomirskich w Rozwadowie na lekcję muzealną.

Uczniowie poznali życie Jana Matejki - jednego z najważniejszych polskich artystów, który malował przede wszystkim kompozycje historyczne, tworząc wizję dziejów Polski. 

Na wystawie uczniowie zobaczyli szkice Jan Matejko i Stanisław Giebułtowski podczas wycieczki do Starego Wiśnicza, portrety: Jana Kochanowskiego, Wiktorii Kosińskiej, Stanisława Tarnowskiego i obrazy m. in. Stańczyk, Wyrok na Matejkę, Astronom Kopernik, Ociemniał Wit Stwosz z wnuczką, Zygmunt August z Barbarą na dworze radziwiłłowskim w Wilnie, Maćko Borkowic oraz dzieła bardzo rzadko pokazywane, m.in. przedstawienia Matki Boskiej ze Skarbca z klasztoru Paulinów na Jasnej Górze, z Polskiej  Akademii Umiejętności w Krakowie wizerunek Jana Kochanowskiego czy unikatowy zbiór szkiców do albumu Ubiory w Polsce z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po lekcji uczestnicy spacerowali po parku znajdującym się przy budynku muzeum.

Następnie wszyscy udali się do Mc Donald’s, gdzie spożyli posiłek.

 

W tegorocznych konkursach historycznych uczniowie naszej szkoły zdobyli bardzo wysokie miejsca. Trzeba dodać że konkursy, w których brali udział były trzy- i czteroetapowe (szkolne, rejonowe, wojewódzkie, ogólnopolskie), dlatego trwały aż do kwietnia. Za wytrwałość i ciężką pracę dziękujemy, gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.

 

Jakub Machaj - Finalista konkursu historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Udział w etapie wojewódzkim XXIII edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

 

Dawid Kobylarz – udział w etapie rejonowym XXIII edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

 

Julia Piróg – Finalistka na etapie wojewódzkim XXIII edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym ALBUS

 

Marcin Kobylarz – Laureat na etapie wojewódzkim XXIII edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Laureat ogólnopolskiego konkursu historycznego ALBUS

Udział w etapie rejonowym konkursu historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

 

Jakub Fila - udział w etapie rejonowym XXIII edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

 

  10 czerwca 2018 r. Ewa Jaskot i Oliwier Szot brali udział w koncercie laureatów konkursu „Na Skrzydłach Ducha”. Oliwier zajął pierwsze miejsce, Ewa drugie w pierwszej kategorii wiekowej. Oboje wystąpili na scenie plenerowej Gminnego Zakładu Sportu i Rekreacji „Błękitny San”. Organizatorem konkursu i koncertu laureatów był Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie.

 

 

7 czerwca 2018r. dzieci z klas I-III udały się na wycieczkę do Zamościa i odwiedziły Ogród Zoologiczny. Uczniowie mieli okazje zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska egzotyczne zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Spacer po mieście w towarzystwie pana przewodnika wzbogacił naszą wiedzę nie tylko o historii miasta, ale także o ludziach, którzy przyczynili się do rozkwitu Zamościa. Dzieci obejrzały zabytkowe kamieniczki i renesansowy ratusz oraz pomnik założyciela miasta Jana Zamojskiego. Zwiedziliśmy też zabytkową katedrę oraz mury obronne miasta. Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura Słodyczy, gdzie mogliśmy obserwować, jak ręcznie wyrabia się cukierki oraz zrobić słodkie zakupy. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

 

 

Galeria zdjęć

 

  4 czerwca 2018 z okazji Dnia Dziecka uczniowie szkoły podstawowej mogli przyjemnie spędzić czas korzystając z niespodzianek przygotowanych przez Radę Sołecką. Atrakcją były dmuchane zamki, zjeżdżalnie, pokazy wozów strażackich. Uczniowie z poszczególnych klas wykazywali się swoimi umiejętnościami podczas różnych konkurencji sportowych. W przerwie od zabawy każdy mógł napić się chłodnych napojów i zjeść pyszną kiełbaskę z grilla. Dziękujemy naszej Radzie Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, NCK ,,Sokół'' filia w Nowosielcu za zorganizowanie Dnia Dziecka pełnego wrażeń.

 Galeria zdjęć

W sobotę 9 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły oraz uczestnicy zajęć wokalnych NCK „Sokół” w Nisku Oddział w Nowosielcu Oliwia Kobylarz i Oliwier Szot brali udział w XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej Polonia Semper Fidelis - Dębica 2018. Na scenie w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, która jest organizatorem Festiwalu, Oliwia zaprezentowała utwory „Czarna Madonna” i „Taki Kraj” a Oliwier „Tobie Chór Aniołów” oraz „Warszawskie Dzieci”.

 

 

28 maja miał miejsce kolejny już Zjazd Samorządów Szkół im. Jana Pawła II, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Ulanowie. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Katarzyna Rzeszutko, Katarzyna Kobylarz, Izabela Chmura i Joanna Warchoł pod opieką ks. proboszcza Kazimierza Partyki. Jednym z punktów uroczystości był IV Międzywojewódzki Konkurs pt. „Znam swojego Patrona”. W tym roku pytania konkursowe przygotowane zostały w oparciu o książkę Pawła Zuchniewicza pt. „Habemus Papam”. Nasze uczennice poradziły sobie z nimi znakomicie, zdobywając aż trzy laury (odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych): Kasia Kobylarz i Joasia Warchoł - II miejsca, a Iza Chmura III miejsce. Gratulacje!

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział Konkursie Twórczości Literackiej, którego finał miał miejsce 24 maja w Zespole Szkół w Jeżowem. Były to Magdalena Komsa, Izabela Chmura i Joanna Warchoł. Gościem specjalnym na uroczystości był profesor Kazimierz Ożóg z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Konkursowe prace oceniało jury w składzie: Małgorzata Żurecka (sekretarz Związku Literatów Polskich  – Oddział w Rzeszowie – przewodnicząca jury), Marta Gdula-Żukowicz (była prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, obecnie członek „Witryny”), Ryszard Mścisz (nauczyciel języka polskiego Zespołu Szkół w Jeżowem, krytyk literacki kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” w Rzeszowie), Irena Czyżowska-Smusz (nauczycielka języka polskiego Zespołu Szkół w Jeżowem i Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu).

Jury oceniło łącznie 84 konkursowe utwory i zestawy utworów, które napłynęły ze szkół gimnazjalnych powiatu niżańskiego, stalowowolskiego, rzeszowskiego, leżajskiego, krośnieńskiego, mieleckiego i dębickiego. W tym roku oprócz poezji i prozy pojawiła się też specjalna kategoria patriotyczna „Polska ma swój wiek”, z okazji obchodów 100-lecia odrodzonej Polski. Rekordową ilość nagród spośród wszystkich uczestników (trzy! - po jednej w każdej kategorii) otrzymała Joanna Warchoł z naszej szkoły. W kategorii patriotycznej zajęła II miejsce, w kategorii poezja- III miejsce, zaś w prozie otrzymała nagrodę specjalną przewodniczącej jury- pani Małgorzaty Żureckiej. Duże brawa!

  26 maja 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I -III przygotowały mamusiom i tatusiom swoje programy artystyczne. Były wiersze, tańce, inscenizacje i piosenki. Dla rodziców zatańczyły również dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne do Domu Kultury NCK ,,Sokół" w Nisku - oddział w Nowosielcu. Po swoich występach dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Uroczystość przebiegała w miłej i wzruszającej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za liczne przybycie oraz pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku na spotkanie.

 

Galeria zdjęć

  W niedzielę 27 maja 2018 r. Uczniowie z województwa podkarpackiego brali udział w XVII Regionalnym, XI Podkarpackim Przeglądzie Pieśni Maryjnej pn. Znak Nadziei w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku. Byli wśród nich uczniowie z naszej szkoły: Oliwier Szot z kl. II szkoły podstawowej, Izabela Chmura z kl. II gimnazjum oraz Oliwia Kobylarz z kl. III gimnazjum. Wszyscy zaprezentowali pieśni o tematyce Maryjnej. Należy wspomnieć, że Oliwia i Oliwier doskonalą swoje umiejętności wokalne nie tylko w szkole ale także na zajęciach wokalnych NCK „Sokół” w Nisku Oddział w Nowosielcu.

 

 

10 maja w PSP nr 1 w Nisku odbył się Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Na scenie w poszczególnych kategoriach wiekowych wystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Nisko. Zwycięzcy otrzymali wyróżnienia, a nagrodą główną będzie udział w koncercie ,, Niżańska droga do niepodległości’’, który odbędzie się 9 września 2018 r. Wyróżnienia otrzymali również uczniowie z naszej szkoły:

Ewa Jaskot - kl. III

Oliwier Szot- kl. III

Julia Pieróg- kl. VII

zespół ,, Akord'' w składzie : Oliwia Chamot kl. V, Agnieszka Szostak kl. V, Magdalena Komsa kl. V , Wiktoria Kobylarz kl. V.

  25 kwietnia 2018 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się IVX Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro” w kategorii muzyka. W przeglądzie brało udział sześciu uczniów z naszej szkoły: Oliwier Szot z klasy drugiej, Oliwia Chamot z klasy szóstej, Barbara Jaskot, Julia Piróg i Adrian Pitak z klasy siódmej oraz Oliwia Kobylarz z klasy trzeciej gimnazjum.

Miło nam poinformować, że Jury w składzie: pan Edward Horoszko, pan Andrzej Stępień, pan Mirosław Dyjak wśród 55 uczestników przeglądu (wokaliści, zespoły) dostrzegło również naszych uczniów:

Oliwier Szot – nagroda

Barbara Jaskot – wyróżnienie

Adrian Pitak – wyróżnienie

  Wszystkim biorącym udział w przeglądzie gratulujemy, tym bardziej, że jak podkreślał Przewodniczący Jury pan Edward Horoszko w tegorocznej edycji był bardzo wysoki i wyrównany poziom.

 

 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku była organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w tej placówce 26 kwietnia 2018 roku już po raz XIV. Wzięło w nim udział po trzech uczestników z siedmiu szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nisko. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Rzeszutko z kl. V, Ewelina Komsa z kl. VI i Patryk Chamot z kl. VII. Jednym z celów konkursu było wyłonienie mistrza ortografii. Miło jest nam poinformować, że Patryk Chamot zajął III miejsce i został laureatem tego konkursu. To jeszcze nie koniec jego zmagań z ortografią, bowiem Patryk będzie reprezentował naszą gminę w konkursie powiatowym, który odbędzie się 25 maja również w tej szkole.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  20 kwietnia 2018 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się III Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły: Oliwia Kobylarz, Julia Piróg oraz Oliwier Szot, którzy swoje umiejętności wokalne kształcą na lekcjach muzyki oraz na zajęciach w NCK „Sokół” Oddział w Nowosielcu.

Laureatem pierwszego miejsca został Oliwier Szot, który ze swoim repertuarem wystąpi na tegorocznych Dożynkach Powiatu Niżańskiego.

  Dnia 21 kwietnia 2018 roku w PSP nr 5 w Nisku odbył się XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ Sówka mądra główka”. Rywalizowały ze sobą uczniowie klas II i III szkół podstawowych z siedmiu gmin powiatu niżańskiego . Uczniowie rozwiązywali karty pracy, które zawierały między innymi: zagadki, rebusy, wykreślanki i inne zadania z „pułapkami” ortograficznymi. Miło nam poinformować, że tegoroczne zmagania zakończyły się sukcesami naszych uczniów.

I miejsce Natalia Rurak kl. II

II miejsce Joanna Smusz kl.III

III miejsce Julia Gemzik kl.II

Serdecznie gratulujemy!!!

Galeria zdjęć

13 kwietnia 2018 roku Oliwia Chamot i Oliwier Szot - uczniowie naszej szkoły, uczestnicy zajęć wokalnych w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” oddział w Nowosielcu brali udział w II Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złoty Mikrofon” Opoczno 2018.

Konkurs zakończył się ogromnym sukcesem dla Oliwiera Szota, który otrzymał pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (klasy I – III).

 

Młodym artystom, których pasją jest śpiew gratulujemy

i życzymy dalszych sukcesów.

  W ubiegły piątek odwiedziła najmłodsze dzieci w szkole pani Anna Ulewicz z biblioteki publicznej. W czasie wizyty prowadziła z dziećmi rozmowę o zwiastunach wiosny i o tym jak ważne jest czytanie. Czytała im wiersze i opowiadania o wiośnie. Dzieci na pożegnanie zaśpiewały i zatańczyły. W zamian otrzymały po słodkim upominku.

  23 marca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 w Nisku po raz XX odbył się Miejsko – Gminny Konkurs Ortograficzny „Sówka Mądra Główka”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich i trzecich edukacji wczesnoszkolnej. Naszą szkołę reprezentowali z klasy drugiej: Julia Gemzik, Natalia Rurak, Natalia Rzeszutko oraz z klasy trzeciej: Joanna Smusz, Aleksandra Piędel i Katarzyna Wiercigroch. Wszystkie uczennice wykazały sie wspaniałą znajomością zasad ortografii i zajęły miejsca na podium. W kategorii klas II: I miejsce - Julia Gemzik, Natalia Rurak, II miejsce - Natalia Rzeszutko. W kategorii klas trzecich III : I miejsce -Joanna Smusz, II miejsce - Katarzyna Wiercigroch, III miejsce - Aleksandra Piędel.

Uczennice: Julia Gemzik, Natalia Rurak z kl. II oraz Joanna Smusz z kl. III będą reprezentowały Gminę i Miasto Nisko w eliminacjach powiatowych 21 kwietnia. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

  9 marca 2018 roku odbyła się VIII edycja Konkursu z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego „Języki integrują” w Zespole Szkół w Jeżowem. Konkurs był skierowany do uczniów klas gimnazjalnych oraz VII klasy szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem językowym objął Starosta Niżański Robert Bednarz. W konkursie z języka angielskiego wzięło udział 12 trzy-osobowych drużyn z województwa podkarpackiego. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Joanna Rzeszutko, Joanna Warchoł i Jakub Machaj zajęła trzecie miejsce.

  7 marca 2018r. naszą szkołę odwiedzili pracownicy PKO Banku Polskiego oddział w Nisku wraz z maskotką pancernikiem, który stoi na straży bezpiecznego Internetu w serwisie SKO.Spotkanie miało na celu zachęcić uczniów do świadomego, celowego i systematycznego oszczędzania jako jednego ze sposobów do spełniania marzeń. Przy okazji wizyty każda klasa mogła zrobić pamiątkowe zdjęcie z maskotką banku PKO.

 Dzieci rozumieją i zauważają potrzebę i konieczność oszczędzania. Rozmowy z nimi udowodniły, że myślą o swojej przyszłości bardzo poważnie.

  18 stycznia 2018 roku odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” oddział w Nowosielcu oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Nowosielcu. Na scenie wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowosielcu, uczestnicy zajęć wokalnych NCK „Sokół” oddział w Nowosielcu oraz dwie uczennice Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Pana Juliana Ozimka, które solistom wręczyli Radny powiatu niżańskiego Pan Benedykt Sudoł i Radny Gminy i Miasta Nisko Pan Stanisław Jaskot.

   27 lutego 2018r. dzieci z klas 0-III pojechały do Teatru ,, Maska'' w Rzeszowie, aby obejrzeć spektakl ,, Zorro " oraz wziąć udział w lekcjach teatralnych. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasa I poznały zbiory Muzeum Lalek Teatralnych. Z ciekawością oglądały różne lalki : kukiełki, pacynki, jawajki oraz poznały zasady ich animacji. Uczniowie klasy II i III uczestniczyli w spotkaniu z konstruktorem lalek. Podczas zajęć mieli okazję zobaczyć projekty scenografii, kostiumów i lalek. Dzieci zobaczyły w jaki sposób lalki są wykonane, jak się poruszają . Po zajęciach teatralnych wszyscy obejrzeli spektakl pt,, Zorro". Spektakl był pięknie wyreżyserowany. Aktorzy, wspaniałe kostiumy, efekty dźwiękowe i świetlne oraz dynamiczna akcja sprawiły, że wszyscy byli sztuką zachwyceni.

  25 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Na parkiecie tańczyły wróżki, królewny, policjanci, postacie z bajek i filmów. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były taneczne pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Podczas zabawy zostały wybrane i nagrodzone najciekawsze stroje karnawałowe. W chwili przerwy od zabawy dzieci udały się na smaczny poczęstunek, który przygotowali rodzice. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

Galeria zdjęć

   Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku, w których każda wnuczka i każdy wnuczek wyrażają swoją miłość, dziękując za całe dobro jakie otrzymują od babci i dziadka. W naszej szkole ta miła uroczystość odbyła się 20 stycznia 2018 r. Dzieci z klas 0-III przygotowały dla babć i dziadków wspaniałe występy artystyczne, na które złożyły się tańce, wiersze, piosenki i scenki teatralne. Po występie wnuki wręczyły babciom i dziadkom laurki i własnoręcznie wykonane upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym, słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale również dla babć i dziadków. Na twarzach wszystkich zagościły uśmiechy, wzruszenie i radość.

  W dniu 22 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantem na temat ,,Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjant spotkał się z uczniami klas 0-III , którym przypomniał o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Podczas spotkania dzieci zapoznały sie z zasadami bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Pan policjant przestrzegał dzieci przed ślizganiem się na jeziorach , stawach i rzekach. Ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielił też wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu . Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych. Wszystkim uczniom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.


14 grudnia 2017 r. odbył się koncert laureatów oraz wernisaż prac plastycznych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci ,,Dzień bez komputera''. Komisja konkursowa wśród nadesłanych 766 prac zakwalifikowała na wystawę 131 prac z pierwszej grupy wiekowej oraz 43 z drugiej grupy wiekowej. Podczas uroczystej gali wyróżnienia i upominki ufundowane przez Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury otrzymali: Natalia Gielarowska oraz Szymon Członka, uczniowie klasy drugiej. Na wystawie podziwiać mogliśmy również prace plastyczne Sandry Róg, Macieja Machaj, Julii Fila, Darii Chmura, Karoliny Pitak, Gabrieli Sudoł, Kingi Szczęch, Natalii Rurak oraz Julii Gemzik. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć

Dużym sukcesem zakończył się udział Oliwii Kobylarz z kl. III gimnazjum w finale XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Gimnazjalnych, który miał miejsce 2 grudnia 2017 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Jury, składające się z nauczycieli polonistów i instruktora teatralnego, nagrodziło i wyróżniło siedem osób (spośród 22 uczestników etapu rejonowego). Wśród nich nalazła się uczennica naszej szkoły, która zajęła II miejsce. Komisja Artystyczna złożyła podziękowanie uczestnikom za prezentacje konkursowe oraz nauczycielom i opiekunom za przygotowanie uczestników do konkursu. Oliwii serdecznie gratulujemy!

Oliwier Szot uczeń klasy trzeciej szkoły podstawowej otrzymał III nagrodę w Finale Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Dzień bez komputera”. Oliwier został dodatkowo nagrodzony przez Jury Dziecięce. Konkurs był organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, a nagrody ufundowane przez Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

 Gratulujemy Oliwierowi tak wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

  Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Kiedy nadszedł upragniony dzień,  wszyscy już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądali na drzwi i nasłuchiwali „mikołajkowych dzwoneczków”.  Święty Mikołaj nie zawiódł  i przybył do nas 6 grudnia, a dzieci z klas 0-III przywitały gościa głośnymi brawami, wierszem i piosenką. Mikołaj wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci, tym bardziej, że wszystkie były grzeczne i otrzymały prezenty.

6 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego, pojechały również do Niska, gdzie czekały na nich mikołajkowe niespodzianki. Podczas wspólnego spotkania przedszkolaki oglądały występ iluzjonisty, śpiewały i słuchały piosenek, wierszyków oraz ponownie miały okazję spotkać św. Mikołaja. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki, które wręczyła wiceburmistrz Gminy i Miasta Nisko pani Teresa Sułkowska.

Mikołajkowy dzień uczniowie z klas 0-III zakończyli oglądając teatrzyk pt,, Wyczarujmy sobie Świętego Mikołaja''. Była to chwila dobrej zabawy, magii i humoru. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli pomocnikami Mikołaja w tym radosnym dniu.

Galeria zdjęć

W dniu 28.11.2017r. odbył się w Pysznicy finał XVII edycji Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem ,,Niepodległa, niepokorna ...''. Konkurs objęła swoim patronatem Pani Janina Sagatowska - Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Na konkurs napłynęło 315 prac plastycznych i 124 utwory poetyckie.

Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki oraz poetów Pani Małgorzaty Żureckiej – sekretarza Związku Literatów Polskich w Rzeszowie i ks. dr  Mariana Balickiego przyznało 34 nagrody oraz 66 wyróżnień. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych są również uczniowie naszej szkoły.

Kategoria – wychowanie przedszkolne

Dominik Koćmirski - II nagroda ex aequo (praca plastyczna)

Magdalena Bednarz - wyróżnienie (praca plastyczna)

Kategoria klas I- III

Szymon Członka -wyróżnienie (praca plastyczna)

Kategoria klas IV- V

Monika Jaskot- wyróżnienie(praca plastyczna)

Kategoria klas VI- VII

Barbara Jaskot- II nagroda (praca plastyczna)

Kategoria gimnazjum

Joanna Warchoł -wyróżnienie (poezja)

 

Oliwier Szot – uczeń klasy III szkoły podstawowej 25 listopada 2017 r. brał udział w eliminacjach rejonowych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Dzień bez komputera”, który odbył się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Oliwier zaprezentował piosenkę „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Za swój występ otrzymał nagrodę i nominację do finału konkursu w Rzeszowie, który odbędzie się 5 grudnia 2017 roku.

 

  25 października obchodziliśmy Wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą oprawę Mszy świętej, na której obecny był poczet sztandarowy, nauczyciele i uczniowie oraz wierni. Tradycją stało się już odmawianie tego dnia różańca przez nauczycieli. Msza zakończyła się odśpiewaniem „ Barki”- ulubionej pieśni Ojca Świętego.


  21listopada odbyły się eliminacje miejsko- gminne XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Gimnazjalnych. W tym roku wzięli w nich udział reprezentanci 3 gimnazjów z terenu Gminy i Miasta Nisko. Trzyosobowe Jury konkursu pod przewodnictwem Grzegorza Prokopa -instruktora ds. teatru w MDK w Stalowej Woli- przyznało 4 nagrody. Jedną z nich otrzymała uczennica naszej szkoły, Oliwia Kobylarz z kl.III, która będzie reprezentować gminę na eliminacjach rejonowych w Tarnobrzegu 2 grudnia. Oliwia zaprezentowała wiersz K. K. Baczyńskiego pt. „Elegia o...(chłopcu polskim) oraz utwór W. Szymborskiej „Miłość szczęśliwa” .

17 listopada 2017 roku w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” odbyły się eliminacje miejsko - gminne Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Dzień bez komputera”. Jury konkursowe oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 0 – III szkoły podstawowej, kl. IV – VII szkoły podstawowej. Uczniowie naszej szkoły prezentowali utwór wybranego autora w formie recytacji i w formie piosenki. Wyróżnienia otrzymały Victoria Róg z klasy drugiej (recytacja) i Julia Piróg z klasy siódmej (piosenka). Nagrodę i nominację do etapu rejonowego otrzymał Oliwier Szot z klasy III (piosenka).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie trudu popularyzacji literatury dziecięcej oraz gratulujemy udziału w konkursie.

 

 

 

 

 

16 listopada 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności muzyczne biorąc udział w Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej „Partyzancka dola”. Uczestniczyli w nim uczniowie i uczennice z klas IV – VI, którzy swoje umiejętności wokalne kształcą na lekcjach muzyki oraz na zajęciach wokalnych w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku w oddziale w Nowosielcu. Wyróżnienie w konkursie wyśpiewał sobie uczestnik zajęć wokalnych, uczeń klasy VII Adrian Pitak.

W dniu 15 listopada 2017r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pod hasłem ,, Jesień w kolorze'', którego organizatorem była biblioteka w Racławicach, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas 0-III i cieszył się dużym zainteresowaniem. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła prace plastyczne naszych uczennic.

-w kategorii przedszkolaków wyróżnienie otrzymała Sandra Róg,

w kategorii klas I-III - II miejsce zajęła Marzena Cebula, wyróżnienie otrzymała Gabriela Sudoł

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  10 listopada 2017r. uczniowie z klas 0-III udali się na wycieczkę do Nowej Dęby, gdzie znajduje się jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej oraz fabryka baniek. Po przybyciu na miejsce czekał na nas przewodnik, który pokazywał nam ozdoby choinkowe i prezentował udekorowane choinki z różnych części świata i epok. Wszyscy podziwialiśmy unikatowe, ręcznie malowane bombki, które zostały zgromadzone w muzeum. Podczas wizyty poznaliśmy etapy powstawania bombki: czyli formowania szkła, malowania i dekorowania. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których każdy uczeń mógł zaprojektować i wykonać własną ozdobę choinkową, a następnie zabrać ją do domu Na pamiątkę wizyty w muzeum i fabryce uczestnicy wycieczki otrzymali bombki z dedykacją. Wycieczka była udana i dostarczyła nam wielu wrażeń.

Galeria zdjęć

   12 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie działań z projektu ,, Huta Młodych Artystów'', które rozpoczęła p. dyrektor Anna Cichocka witając przybyłych gości. Następnie koordynator projektu p. Anna Ulewicz przybliżyła zebranym cele i założenia projektu. Projekt realizowany był wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Nisku -Filia Biblioteczna w Nowosielcu oraz ze Stowarzyszeniem,, Mieszkańcy z Pasją''. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego chętni uczniowie z klas 0-III przez kilka tygodni uczestniczyli w zajęciach rozwijających ich zainteresowania; na warsztatach literackich, teatralnych oraz plastycznych. Pod fachową opieką uczestnicy warsztatów poznawali tajniki sztuki aktorskiej, tworzyli dzieła plastyczne oraz  wdrażali się do aktywnego uczestniczenia w kulturze. Podsumowaniem dokonań dzieci było przedstawienie teatralne przygotowane pod kierunkiem aktora teatru ,,Gabi'' oraz wernisaż prac plastycznych. Podczas spotkania mogliśmy wszyscy podziwiać obok prac naszych uczniów; piękne obrazy, rzeźby, rękodzieła lokalnych twórców z powiatu niżańskiego. Na scenie swoje wiersze recytowali poeci ze Stowarzyszenia,, Witryna'', a montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie. W uroczystym podsumowaniu projektu udział wzięli; Starosta Powiatu Niżańskiego p. Robert Bednarz, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko p. Teresa Sułkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Waldemar Ślusarczyk, dyr. Miejskiej Biblioteki w Nisku , radni , nauczyciele, rodzice, uczniowie. W czasie spotkania wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a wśród obecnych rozlosowano rzeczowe, które ufundowali Starosta Niżański, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Stowarzyszeniu ,,Mieszkańcy z Pasją'' oraz rodzicom dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości i uczestników naszego spotkania.

Galeria zdjęć

10 pażdziernika 2017r. dzieci z klasy I zostały pasowane na uczniów. Do tej uroczystości przygotowywały się od pierwszych dni nauki szkolnej. Poznawały swoje prawa i obowiązki. Zapoznawały się z zasadami panującymi w szkole. Uczyły się wierszyków, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Część artystyczną przygotowali dla nich starsi uczniowie z kl. III. Na uroczystość przybyli też rodzice. Aktu Pasowania na Ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Anna Cichocka. Ponadto pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami przez kolegów z kl.III. Uroczystość pasowania była przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na długo w naszej pamięci.

Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Galeria zdjęć

27 września 2017r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się przesłuchania w ramach eliminacji wojewódzkich II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA. Naszą szkołę reprezentował zespół AKORD w składzie Martyna Dąbek, Oliwia Kobylarz, Paulina Pitak z klasy trzeciej gimnazjum oraz Izabela Chmura z klasy drugiej gimnazjum. Uczennice prezentując trzy piosenki śpiewane na dwa głosy zajęły II miejsce w kategorii młodzież – zespoły do pięciu osób, (pierwszego miejsca nie przyznano).

W związku z wygraną zespół został zaproszony przez Jury na PRZESŁUCHANIA FINAŁOWE DO KRAKOWA.

Serdecznie gratulujemy wysokiej wygranej

W osiemnastej edycji ogólnopolskiego konkursu z historii wzięło udział 9 uczniów i uczennic z naszej szkoły: Izabela Chmura, Jakub Fila, Dawid Kobylarz, Marcin Kobylarz, Michał Kobylarz, Oliwia Kobylarz, Mateusz Kopeć, Jakub Machaj, Joanna Warchoł.

Marcin Kobylarz otrzymał wyróżnienie za zajęcie 15 miejsca. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

W dniach 2,8,9, 12 czerwca klasy 0-III odwiedziły Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Nisku.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, które odbywały się w sali edukacyjnej ,,Ognik''. Wszyscy dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa mogą powstać w domu, gdy nierozważnie będą postępować się z prądem, ogniem. Dzieci uczestniczyły w ewakuacji i wiedzą jak należy zachować sie w czasie pożaru.

 

 

 

  Święto Mamy i Taty   

2 czerwca 2017r. w szkole gościliśmy mamusie i tatusiów naszych najmłodszych uczniów. Dzieci z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Każde z nich przygotowało dla swoich rodziców upominki. Na zakończenie były uściski, całuski i serdeczne życzenia. Zarówno rodzice jak i dzieci mogli się poczęstować słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

        

Sukces Joasi

 25 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Jeżowem miał miejsce finał VI Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”. Konkursowi patronowali: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Starosta Niżański Robert Bednarz, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, Związek Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie, Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli. W tym roku na konkurs napłynęła rekordowa liczba prac- 134 ( w kategorii proza- 87, w kategorii poezja- 47) z całego Podkarpacia.

 

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

   Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym, które odbyło się 16 maja 2017 r. W konkursie tym uczestniczyło 18 osób ze szkoły podstawowej i 11 osób z gimnazjum.

Udział poszczególnych klas ze szkoły podstawowej: klasa druga – 1 osoba, klasa trzecia – 9 osób, klasa czwarta – 3 osoby, klasa piąta – 2 osoby, klasa szósta – 3 osoby.

W tej grupie uczniów laureatami zostali:

Patryk Wołoszyn kl. III – 4 miejsce,

Joanna Smusz kl. II – 5 miejsce

Konrad Machniak kl. III – 8 miejsce

Anna Jaślanek kl. III – 10 miejsce

Wyróżnienie otrzymały:

Jadwiga Potocka kl. III

Maria Żak kl. III

Marcin Kobylarz kl. VI

Katarzyna Rzeszutko kl. IV

W gimnazjum uczestniczyło z klasy pierwszej – 6 osób, z klasy drugiej – 4 osoby, z klasy trzeciej – 1 osoba.

Spośród tych uczniów laureatami zostali:

Wojciech Skomro - kl. I – 7 miejsce

Joanna Rzeszutko – kl. II – 7 miejsce

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Międzywojewódzki Konkurs „Znam mojego Patrona”

Dnia 16 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Ulanowie w czasie XIII Diecezjalnego Zjazdu Samorządów Szkół im.Jana Pawła II odbył się III Międzywojewódzki Konkurs ,,Znam mojego patrona".

 Naszą szkołę reprezentowali:
Marcin Kobylarz z kl.VI i Joanna Warchoł z kl. II gimnazjum

I miejsce zajęła uczennica Joanna Warchoł.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

 19 maja 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nisku odbył sięVI Powiatowy Konkurs ortograficzny dla klas IV-VI ,,O Złote Pióro Starosty''.

Naszą szkołę reprezentował Patryk Chamot z kl.VI, który zajął V miejsce.

  

Wycieczka gimnazjalistów

17 maja uczniowie klas I- III gimnazjum udali się na wycieczkę do Rzeszowa i Markowej. Najpierw udali się do Teatru im. W. Siemaszkowej na spektakl pt. „Chory z urojenia”. Komedia Moliera okazała się świetną terapią śmiechem nie tylko dla głównego bohatera sztuki, Argana, ale również dla młodych widzów, o czym świadczyły ich roześmiane twarze w trakcie przedstawienia. Następnie, po krótkim posiłku , udali się do Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Tam, już w poważniejszym nastroju, zapoznali się z historią Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej na całym Podkarpaciu, zobaczyli pomnik Rodziny Ulmów oraz pobliski skansen. Pogoda tego dnia wyjątkowo dopisywała, więc zwieńczeniem wycieczki był krótki spacer po Markowej. W drodze powrotnej uczniowie, z okien autokaru, podziwiali malownicze tereny z „bursztynowym świerzopem” w roli głównej.

 

Dzień Flagi

29 kwietnia 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały przypadający na 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski. Przedszkolaki odświętnie ubrane, trzymając biało-czerwone chorągiewki uczestniczyły w spotkaniu na Placu Wolności w Nisku, gdzie wspólnie z rówieśnikami recytowały wiersz W. Bełzy,, Katechizm polskiego dziecka" oraz śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej.. To była piękna lekcja patriotyzmu, w której dzieci kształtowały swoją tożsamość narodową.

 

25 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Jeżowem miał miejsce finał VI Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”. Konkursowi patronowali: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Starosta Niżański Robert Bednarz, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, Związek Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie, Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli. W tym roku na konkurs napłynęła rekordowa liczba prac- 134 ( w kategorii proza- 87, w kategorii poezja- 47) z całego Podkarpacia.

Uczennica naszego gimnazjum, Joanna Warchoł, zdobyła w nim II miejsce w kategorii proza. Warto zaznaczyć, że była ona jedyną laureatką nagrody głównej z powiatu niżańskiego. Joasia napisała kartkę z pamiętnika zatytułowaną „Wiosna naszej młodości”.

Ważnym punktem programu finału VI edycji Konkursu była promocja almanachu „Pomiędzy wersami świata”. Znalazły się w nim utwory laureatów poprzednich pięciu edycji konkursu, a wśród nich teksty absolwentek naszej szkoły: Dominiki Stój i Agnieszki Drąg.