17 listopada 2017 roku w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” odbyły się eliminacje miejsko - gminne Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Dzień bez komputera”. Jury konkursowe oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 0 – III szkoły podstawowej, kl. IV – VII szkoły podstawowej. Uczniowie naszej szkoły prezentowali utwór wybranego autora w formie recytacji i w formie piosenki. Wyróżnienia otrzymały Victoria Róg z klasy drugiej (recytacja) i Julia Piróg z klasy siódmej (piosenka). Nagrodę i nominację do etapu rejonowego otrzymał Oliwier Szot z klasy III (piosenka).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie trudu popularyzacji literatury dziecięcej oraz gratulujemy udziału w konkursie.

 

 

 

 

 

„Przygody z Paragrafem” - udział w programie edukacyjnym w Ministerstwie Sprawiedliwości

12 grudnia 2018 r. czterech uczniów z naszej szkoły Izabela Chmura, Katarzyna Kobylarz, Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko wraz z opiekunem panią Jolantą Krawiec brali udział w pilotażowym module programu edukacyjnego „Przygody z Paragrafem” organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanego do uczniów w wieku 11-14 lat. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce związanej z kryminalistyką „Przygoda Kryminalistyczna”. Podczas pierwszej części zajęć prowadzonych przez pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i prokuratora w sposób praktyczny zdobywali wiedzę dotycząca prawa karnego i kryminalistyki. W drugiej części warsztatów mieli możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły się spotkaniem z Ministrem Marcinem Warchołem, w czasie którego Minister opowiadał o swojej pracy, projektach nad którymi resort obecnie pracuje oraz odpowiadał na zadawane pytania. Uczestnicy programu otrzymali upominki oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Ostatnim punktem udziału w programie było zwiedzanie Sejmu.

Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Nisko był rzeczywiście „przygodą”, w czasie której uczniowie zarówno w teorii jak i w praktyce zdobyli wiedzę dotyczącą prawa karnego, kryminalistyki oraz funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. „Przygodą” była również wizyta w Sejmie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Parlament oraz z galerii Sali Posiedzeń Sejmu obserwowali wystąpienia niektórych posłów na 74 posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.