21listopada odbyły się eliminacje miejsko- gminne XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Gimnazjalnych. W tym roku wzięli w nich udział reprezentanci 3 gimnazjów z terenu Gminy i Miasta Nisko. Trzyosobowe Jury konkursu pod przewodnictwem Grzegorza Prokopa -instruktora ds. teatru w MDK w Stalowej Woli- przyznało 4 nagrody. Jedną z nich otrzymała uczennica naszej szkoły, Oliwia Kobylarz z kl.III, która będzie reprezentować gminę na eliminacjach rejonowych w Tarnobrzegu 2 grudnia. Oliwia zaprezentowała wiersz K. K. Baczyńskiego pt. „Elegia o...(chłopcu polskim) oraz utwór W. Szymborskiej „Miłość szczęśliwa” .

Zabawa karnawałowa klas 0-III

  25 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Na parkiecie tańczyły wróżki, królewny, policjanci, postacie z bajek i filmów. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były taneczne pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Podczas zabawy zostały wybrane i nagrodzone najciekawsze stroje karnawałowe. W chwili przerwy od zabawy dzieci udały się na smaczny poczęstunek, który przygotowali rodzice. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

Galeria zdjęć