W dniu 28.11.2017r. odbył się w Pysznicy finał XVII edycji Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem ,,Niepodległa, niepokorna ...''. Konkurs objęła swoim patronatem Pani Janina Sagatowska - Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Na konkurs napłynęło 315 prac plastycznych i 124 utwory poetyckie.

Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki oraz poetów Pani Małgorzaty Żureckiej – sekretarza Związku Literatów Polskich w Rzeszowie i ks. dr  Mariana Balickiego przyznało 34 nagrody oraz 66 wyróżnień. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych są również uczniowie naszej szkoły.

Kategoria – wychowanie przedszkolne

Dominik Koćmirski - II nagroda ex aequo (praca plastyczna)

Magdalena Bednarz - wyróżnienie (praca plastyczna)

Kategoria klas I- III

Szymon Członka -wyróżnienie (praca plastyczna)

Kategoria klas IV- V

Monika Jaskot- wyróżnienie(praca plastyczna)

Kategoria klas VI- VII

Barbara Jaskot- II nagroda (praca plastyczna)

Kategoria gimnazjum

Joanna Warchoł -wyróżnienie (poezja)

 

„Przygody z Paragrafem” - udział w programie edukacyjnym w Ministerstwie Sprawiedliwości

12 grudnia 2018 r. czterech uczniów z naszej szkoły Izabela Chmura, Katarzyna Kobylarz, Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko wraz z opiekunem panią Jolantą Krawiec brali udział w pilotażowym module programu edukacyjnego „Przygody z Paragrafem” organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanego do uczniów w wieku 11-14 lat. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce związanej z kryminalistyką „Przygoda Kryminalistyczna”. Podczas pierwszej części zajęć prowadzonych przez pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i prokuratora w sposób praktyczny zdobywali wiedzę dotycząca prawa karnego i kryminalistyki. W drugiej części warsztatów mieli możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły się spotkaniem z Ministrem Marcinem Warchołem, w czasie którego Minister opowiadał o swojej pracy, projektach nad którymi resort obecnie pracuje oraz odpowiadał na zadawane pytania. Uczestnicy programu otrzymali upominki oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Ostatnim punktem udziału w programie było zwiedzanie Sejmu.

Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Nisko był rzeczywiście „przygodą”, w czasie której uczniowie zarówno w teorii jak i w praktyce zdobyli wiedzę dotyczącą prawa karnego, kryminalistyki oraz funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. „Przygodą” była również wizyta w Sejmie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Parlament oraz z galerii Sali Posiedzeń Sejmu obserwowali wystąpienia niektórych posłów na 74 posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.