Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Kiedy nadszedł upragniony dzień,  wszyscy już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądali na drzwi i nasłuchiwali „mikołajkowych dzwoneczków”.  Święty Mikołaj nie zawiódł  i przybył do nas 6 grudnia, a dzieci z klas 0-III przywitały gościa głośnymi brawami, wierszem i piosenką. Mikołaj wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci, tym bardziej, że wszystkie były grzeczne i otrzymały prezenty.

6 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego, pojechały również do Niska, gdzie czekały na nich mikołajkowe niespodzianki. Podczas wspólnego spotkania przedszkolaki oglądały występ iluzjonisty, śpiewały i słuchały piosenek, wierszyków oraz ponownie miały okazję spotkać św. Mikołaja. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki, które wręczyła wiceburmistrz Gminy i Miasta Nisko pani Teresa Sułkowska.

Mikołajkowy dzień uczniowie z klas 0-III zakończyli oglądając teatrzyk pt,, Wyczarujmy sobie Świętego Mikołaja''. Była to chwila dobrej zabawy, magii i humoru. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli pomocnikami Mikołaja w tym radosnym dniu.

Galeria zdjęć

„Przygody z Paragrafem” - udział w programie edukacyjnym w Ministerstwie Sprawiedliwości

12 grudnia 2018 r. czterech uczniów z naszej szkoły Izabela Chmura, Katarzyna Kobylarz, Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko wraz z opiekunem panią Jolantą Krawiec brali udział w pilotażowym module programu edukacyjnego „Przygody z Paragrafem” organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanego do uczniów w wieku 11-14 lat. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce związanej z kryminalistyką „Przygoda Kryminalistyczna”. Podczas pierwszej części zajęć prowadzonych przez pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i prokuratora w sposób praktyczny zdobywali wiedzę dotycząca prawa karnego i kryminalistyki. W drugiej części warsztatów mieli możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły się spotkaniem z Ministrem Marcinem Warchołem, w czasie którego Minister opowiadał o swojej pracy, projektach nad którymi resort obecnie pracuje oraz odpowiadał na zadawane pytania. Uczestnicy programu otrzymali upominki oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Ostatnim punktem udziału w programie było zwiedzanie Sejmu.

Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Nisko był rzeczywiście „przygodą”, w czasie której uczniowie zarówno w teorii jak i w praktyce zdobyli wiedzę dotyczącą prawa karnego, kryminalistyki oraz funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. „Przygodą” była również wizyta w Sejmie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Parlament oraz z galerii Sali Posiedzeń Sejmu obserwowali wystąpienia niektórych posłów na 74 posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.