14 grudnia 2017 r. odbył się koncert laureatów oraz wernisaż prac plastycznych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci ,,Dzień bez komputera''. Komisja konkursowa wśród nadesłanych 766 prac zakwalifikowała na wystawę 131 prac z pierwszej grupy wiekowej oraz 43 z drugiej grupy wiekowej. Podczas uroczystej gali wyróżnienia i upominki ufundowane przez Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury otrzymali: Natalia Gielarowska oraz Szymon Członka, uczniowie klasy drugiej. Na wystawie podziwiać mogliśmy również prace plastyczne Sandry Róg, Macieja Machaj, Julii Fila, Darii Chmura, Karoliny Pitak, Gabrieli Sudoł, Kingi Szczęch, Natalii Rurak oraz Julii Gemzik. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć

„Przygody z Paragrafem” - udział w programie edukacyjnym w Ministerstwie Sprawiedliwości

12 grudnia 2018 r. czterech uczniów z naszej szkoły Izabela Chmura, Katarzyna Kobylarz, Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko wraz z opiekunem panią Jolantą Krawiec brali udział w pilotażowym module programu edukacyjnego „Przygody z Paragrafem” organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanego do uczniów w wieku 11-14 lat. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce związanej z kryminalistyką „Przygoda Kryminalistyczna”. Podczas pierwszej części zajęć prowadzonych przez pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i prokuratora w sposób praktyczny zdobywali wiedzę dotycząca prawa karnego i kryminalistyki. W drugiej części warsztatów mieli możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły się spotkaniem z Ministrem Marcinem Warchołem, w czasie którego Minister opowiadał o swojej pracy, projektach nad którymi resort obecnie pracuje oraz odpowiadał na zadawane pytania. Uczestnicy programu otrzymali upominki oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Ostatnim punktem udziału w programie było zwiedzanie Sejmu.

Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Nisko był rzeczywiście „przygodą”, w czasie której uczniowie zarówno w teorii jak i w praktyce zdobyli wiedzę dotyczącą prawa karnego, kryminalistyki oraz funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. „Przygodą” była również wizyta w Sejmie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Parlament oraz z galerii Sali Posiedzeń Sejmu obserwowali wystąpienia niektórych posłów na 74 posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.