W dniu 22 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantem na temat ,,Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjant spotkał się z uczniami klas 0-III , którym przypomniał o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Podczas spotkania dzieci zapoznały sie z zasadami bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Pan policjant przestrzegał dzieci przed ślizganiem się na jeziorach , stawach i rzekach. Ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielił też wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu . Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych. Wszystkim uczniom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.


„Przygody z Paragrafem” - udział w programie edukacyjnym w Ministerstwie Sprawiedliwości

12 grudnia 2018 r. czterech uczniów z naszej szkoły Izabela Chmura, Katarzyna Kobylarz, Marcin Kobylarz, Katarzyna Rzeszutko wraz z opiekunem panią Jolantą Krawiec brali udział w pilotażowym module programu edukacyjnego „Przygody z Paragrafem” organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanego do uczniów w wieku 11-14 lat. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce związanej z kryminalistyką „Przygoda Kryminalistyczna”. Podczas pierwszej części zajęć prowadzonych przez pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i prokuratora w sposób praktyczny zdobywali wiedzę dotycząca prawa karnego i kryminalistyki. W drugiej części warsztatów mieli możliwość poznania jak wygląda dzień pracy pracownika Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły się spotkaniem z Ministrem Marcinem Warchołem, w czasie którego Minister opowiadał o swojej pracy, projektach nad którymi resort obecnie pracuje oraz odpowiadał na zadawane pytania. Uczestnicy programu otrzymali upominki oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Ostatnim punktem udziału w programie było zwiedzanie Sejmu.

Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Nisko był rzeczywiście „przygodą”, w czasie której uczniowie zarówno w teorii jak i w praktyce zdobyli wiedzę dotyczącą prawa karnego, kryminalistyki oraz funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. „Przygodą” była również wizyta w Sejmie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Parlament oraz z galerii Sali Posiedzeń Sejmu obserwowali wystąpienia niektórych posłów na 74 posiedzeniu Sejmu VIII kadencji.