Już po raz ósmy w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Jeżowem odbył się finał Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród miało miejsce 23 maja 2019 roku. Na sali byli obecni laureaci konkursu i osoby wyróżnione spośród 108 uczestników. Wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły- Joanna Soboń z kl.VIII i Katarzyna Kobylarz z kl.VII, które otrzymały wyróżnienia w kategorii – proza.

Konkurs od początku swojego istnienia cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży nie tylko z powiatów niżańskiego i stalowowolskiego, do których był pierwotnie adresowany, ale w całym województwie podkarpackim. Corocznie bierze w nim udział ponad setka uczestników. Rangę konkursu dopełnia profesjonalne jury w składzie: Małgorzata Żurecka, wiceprezes Związku Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie, Marta Gdula-Żukowicz, była prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, Ryszard Mścisz, nauczyciel języka polskiego Zespołu Szkół w Jeżowem, krytyk literacki kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” w Rzeszowie oraz Irena Czyżowska-Smusz, nauczycielka języka polskiego.

Warto dodać, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym konkursie już od I jego edycji do tej pory zdobyli ogółem 5 nagród głównych, 1 nagrodę specjalną przewodniczącej jury oraz 5 wyróżnień.