Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

W dniach 2,8,9, 12 czerwca klasy 0-III odwiedziły Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Nisku.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, które odbywały się w sali edukacyjnej ,,Ognik''. Wszyscy dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa mogą powstać w domu, gdy nierozważnie będą postępować się z prądem, ogniem. Dzieci uczestniczyły w ewakuacji i wiedzą jak należy zachować sie w czasie pożaru.

 

 

 

  Święto Mamy i Taty   

2 czerwca 2017r. w szkole gościliśmy mamusie i tatusiów naszych najmłodszych uczniów. Dzieci z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Każde z nich przygotowało dla swoich rodziców upominki. Na zakończenie były uściski, całuski i serdeczne życzenia. Zarówno rodzice jak i dzieci mogli się poczęstować słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

        

Sukces Joasi

 25 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Jeżowem miał miejsce finał VI Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”. Konkursowi patronowali: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Starosta Niżański Robert Bednarz, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, Związek Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie, Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli. W tym roku na konkurs napłynęła rekordowa liczba prac- 134 ( w kategorii proza- 87, w kategorii poezja- 47) z całego Podkarpacia.

 

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

   Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym, które odbyło się 16 maja 2017 r. W konkursie tym uczestniczyło 18 osób ze szkoły podstawowej i 11 osób z gimnazjum.

Udział poszczególnych klas ze szkoły podstawowej: klasa druga – 1 osoba, klasa trzecia – 9 osób, klasa czwarta – 3 osoby, klasa piąta – 2 osoby, klasa szósta – 3 osoby.

W tej grupie uczniów laureatami zostali:

Patryk Wołoszyn kl. III – 4 miejsce,

Joanna Smusz kl. II – 5 miejsce

Konrad Machniak kl. III – 8 miejsce

Anna Jaślanek kl. III – 10 miejsce

Wyróżnienie otrzymały:

Jadwiga Potocka kl. III

Maria Żak kl. III

Marcin Kobylarz kl. VI

Katarzyna Rzeszutko kl. IV

W gimnazjum uczestniczyło z klasy pierwszej – 6 osób, z klasy drugiej – 4 osoby, z klasy trzeciej – 1 osoba.

Spośród tych uczniów laureatami zostali:

Wojciech Skomro - kl. I – 7 miejsce

Joanna Rzeszutko – kl. II – 7 miejsce

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Międzywojewódzki Konkurs „Znam mojego Patrona”

Dnia 16 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Ulanowie w czasie XIII Diecezjalnego Zjazdu Samorządów Szkół im.Jana Pawła II odbył się III Międzywojewódzki Konkurs ,,Znam mojego patrona".

 Naszą szkołę reprezentowali:
Marcin Kobylarz z kl.VI i Joanna Warchoł z kl. II gimnazjum

I miejsce zajęła uczennica Joanna Warchoł.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

 19 maja 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nisku odbył sięVI Powiatowy Konkurs ortograficzny dla klas IV-VI ,,O Złote Pióro Starosty''.

Naszą szkołę reprezentował Patryk Chamot z kl.VI, który zajął V miejsce.

  

Wycieczka gimnazjalistów

17 maja uczniowie klas I- III gimnazjum udali się na wycieczkę do Rzeszowa i Markowej. Najpierw udali się do Teatru im. W. Siemaszkowej na spektakl pt. „Chory z urojenia”. Komedia Moliera okazała się świetną terapią śmiechem nie tylko dla głównego bohatera sztuki, Argana, ale również dla młodych widzów, o czym świadczyły ich roześmiane twarze w trakcie przedstawienia. Następnie, po krótkim posiłku , udali się do Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Tam, już w poważniejszym nastroju, zapoznali się z historią Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej na całym Podkarpaciu, zobaczyli pomnik Rodziny Ulmów oraz pobliski skansen. Pogoda tego dnia wyjątkowo dopisywała, więc zwieńczeniem wycieczki był krótki spacer po Markowej. W drodze powrotnej uczniowie, z okien autokaru, podziwiali malownicze tereny z „bursztynowym świerzopem” w roli głównej.

 

Dzień Flagi

29 kwietnia 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały przypadający na 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski. Przedszkolaki odświętnie ubrane, trzymając biało-czerwone chorągiewki uczestniczyły w spotkaniu na Placu Wolności w Nisku, gdzie wspólnie z rówieśnikami recytowały wiersz W. Bełzy,, Katechizm polskiego dziecka" oraz śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej.. To była piękna lekcja patriotyzmu, w której dzieci kształtowały swoją tożsamość narodową.