Teatrzyk
,, Na tropie afery, ktoś porwał litery”
5 maja 2023r. w naszej szkole gościliśmy aktorów z Teatru Maska w Krakowie, którzy swoim spektaklem pt.,, Na tropie afery, ktoś porwał litery’’ promowali czytelnictwo. Przedstawienie obejrzały dzieci z przedszkola i uczniowie klas 1-3. Celem dydaktycznym widowiska było zachęcenie do czytania, przypomnienie, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozwijamy słownictwo i kształtujemy wyobraźnię. Artyści w wymyślny sposób angażowali dzieci do aktywnego udziału w spektaklu, który zakończył się wspólnym ślubowaniem. Dzieci zobowiązały się do odwiedzania biblioteki i czytania książek.
DZIEŃ OTWARTY LO W NISKU
25 kwietnia 2023 r. społeczność klasy VIII uczestniczyła w dniu otwartym Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. Nasi uczniowie zapoznali się ze strefą języków obcych, nauk przyrodniczych i nauk matematyczno – przyrodniczych.
OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO SZKOLNE
5 maja 2023 r. w uczniowie naszej szkole przystąpili do Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego. Dyktando skierowane było do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej. Test składał się z dwóch części. W pierwszej musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych, zaznaczając prawidłowe odpowiedzi do 10 pytań. W drugiej zaś mieli uzupełnić tekst dyktanda.
Do dyktanda przystąpiło 28 uczniów:
z kl. II – 7 osób
z kl. III – 9 osób
z kl. IV – 3 osoby
z kl. V – 1 osoba
z kl. VI – 5 osób
z kl. VII – 3 osoby
Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników
NIŻAŃSKIE TARGI KARIERY
25 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Niżańskich Targach Kariery w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Na sali głównej uczniowie mogli zobaczyć stoiska jakie prezentowało dla uczniów szkół podstawowych i średnich 33 wystawców. Dodatkowo na auli uczestniczyli w warsztatach z przedsiębiorczości dla młodzieży szkół podstawowych.
MAJOWE ŚWIĘTA
https://www.nisko.pl/aktualnosci/4131-nizanskie-obchody-232-rocznicy-uchwalenia-konstytucji-3-maja
REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY NA NIŻAŃSKICH OBCHODACH
232 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
UDZIAŁ W AKCJI PRZEDSZKOLAKI Z BIAŁO - CZERWONĄ
https://www.nisko.pl/aktualnosci/4126-dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej
TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA
W RUCHU DROGOWYM
4 kwietnia 2023 r. po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 wznowiono zmagania uczniów szkół podstawowych w zakresie wiedzy teoretycznej z przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności jazdy rowerem.
Turniej odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku a organizatorem merytorycznym była Komenda Powiatowa Policji w Nisku oraz Polski Związek Motorowy.
Nasza szkoła wystawiła jedną drużynę w starszej grupie wiekowej w osobach: Ewa Jaskot, Mirosław Lesiczka i Michał Jaskot. Zajęli oni drugie miejsce tracąc tylko 3 punkty do pierwszego. Na szczególna uwagę zasługuje miła i dobra atmosfera stworzona przez gospodarzy turnieju.
Gratulujemy naszym reprezentantom.
WESOŁYCH I PEŁNYCH SPOKOJU ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Z RADOSNYM ALLELUJA
ŻYCZĄ
DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I UCZNIOWIE
ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO
W NOWOSIELCU
16 marca 2023r. w naszej szkole przeprowadzony został konkurs Kangur Matematyczny. Dzień konkursu wpisał się już na stałe w kalendarz roku szkolnego. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Każde zadanie miało tylko jedną poprawną odpowiedź. Uczestnicy konkursu po oddaniu testów otrzymali układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego ufundowaną prze organizatora.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wszystkich uczniów.
W roku szkolnym 2021/22 szkoła przystąpiła do Rządowego Projektu „Laboratoria Przyszłości”, który jest nadal przez nas realizowany. Projekt ma dwa zasadnicze cele:
- Doposażenie pracowni szkolnych w sprzęt zgodny z tzw. Kierunkiem STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka)
- Rozwijanie kompetencji przyszłości uczniów i doskonalenie ich umiejętności technicznych oraz spowodowanie, by proces dydaktyczny był bardziej innowacyjny i interdyscyplinarny.
Pierwszy cel został zrealizowany w okresie listopad 2021 – kwiecień 2022. Otrzymaliśmy 60 000 zł wsparcia finansowego, którego wysokość była uzależniona od ilości uczniów. Otrzymane wsparcie zostało przeznaczone na zakup wyposażenia podstawowego, obowiązkowego w tym projekcie i zakup wyposażenia dodatkowego. W ramach wyposażenia podstawowego zakupiliśmy drukarkę 3D, mikrokontroler z czynnikami i akcesoriami, stację lutowniczą, sprzęt audio – wideo do nauki prezentacji osiągnięć uczniów. Zakupione wyposażenie dodatkowe to: roboty edukacyjne wraz z akcesoriami: Photon, Abilix Krypton 2 i potrzebne do nich scenariusze lekcji, zestawy edukacyjne Arduino, zestawy urządzeń do doświadczeń fizycznych z zakresu ciepła, mechaniki, elektryczności, elektroniki. Ponadto zakupiliśmy: zestaw konstrukcyjny do doświadczeń chemicznych i zestaw konstrukcyjny – modele atomów oraz oscyloskop, mikroskop i wizualizer.
Drugi cel projektu „Laboratoria Przyszłości” jest nadal realizowany. Zakupione pomoce dydaktyczne są wykorzystywane na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych z fizyki, chemii, biologii, matematyki, informatyki i robotyki. Na zajęciach w klasach I-III z zakresu robotyki i kodowania uczniowie poznają budowę i zasady działania oraz rodzaje czujników robota jak również ich tryby pracy. Z dużym zainteresowaniem śledzą zasady obsługi robotów, stan naładowania baterii, łączenia i wyłączenia robota jak i program obsługi. Uczniowie poznają zasady łączenia się z robotem oraz sposoby komunikowania się z nimi. Z zaangażowaniem i zapałem wykonują ćwiczenia, w których robot porusza się wcześniej zadaną trasą, wykrywa przeszkody, porusza się po wcześniej przygotowanej planszy – torze przeszkód. Zestawy do ćwiczeń z fizyki i chemii uatrakcyjniają lekcje, sprawiają, że trudne zagadnienia stają się bardziej zrozumiałe i przyjazne dla uczniów. Jednocześnie rozbudzają ich ciekawość świata, motywują do rozwiązywania problemów technicznych i naukowych oraz samodzielnego odkrywania praw fizyki.
Projekt „Laboratoria Przyszłości” pobudza kreatywność uczniów i wprowadza ich w realne problemy z zakresu nauk STEAM zachęcając jednocześnie do aktywnego poszukiwania i wdrażania rozwiązań.
9 marca 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Obwody wyborcze stanowiły poszczególne szkoły podstawowe i średnie z terenu Gminy i Miasta Nisko. Każda z placówek zgłosiła również swoich kandydatów. W naszej szkole byli to: Natalia Gielarowska z kl. VII, Aleksandra Stój z kl. VII oraz Jolanta Machaj z kl. VIII. W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie dokonać wyboru swoich przedstawicieli (spośród wszystkich kandydujących osób), którzy będą ich reprezentować w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. Praca w jej strukturach to doskonała okazja do zgłaszania postulatów młodzieży przed lokalną władzą oraz świetna nauka samorządności.
Najwięcej głosów w naszym okręgu wyborczym otrzymała Jolanta Machaj z kl. VIII i to właśnie ona będzie naszym przedstawicielem w szeregach Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Joli serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w reprezentowaniu interesów naszej społeczności oraz w rozwijaniu pasji samorządowca.