Rozmiar tekstu

 

 

 

9 marca 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Obwody wyborcze stanowiły  poszczególne szkoły podstawowe i średnie z terenu Gminy i Miasta Nisko. Każda z placówek zgłosiła również swoich kandydatów. W naszej szkole byli to: Natalia Gielarowska z kl. VII, Aleksandra Stój z kl. VII oraz Jolanta Machaj z kl. VIII. W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie  dokonać wyboru swoich przedstawicieli (spośród wszystkich kandydujących osób), którzy będą ich reprezentować  w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. Praca w jej strukturach to doskonała okazja do zgłaszania postulatów młodzieży przed lokalną władzą oraz  świetna nauka samorządności.

 Najwięcej głosów w naszym okręgu wyborczym otrzymała Jolanta Machaj z kl. VIII i to właśnie ona będzie naszym przedstawicielem w szeregach Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Joli serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w reprezentowaniu interesów naszej społeczności oraz w rozwijaniu pasji  samorządowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       27 lutego 2023 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej, która odbyła się   w naszej szkolnej bibliotece. Podczas spotkania uczniowie poznali szkolny księgozbiór i regulamin biblioteki. Dzieci dowiedziały się jak wypożyczać książkę, jak o nią dbać i czego nie wolno robić podczas czytania. Każdy uczeń klasy pierwszej został przyjęty do grona czytelników otrzymując  pamiątkową zakładkę. Na zakończenie spotkania dzieci z zainteresowaniem oglądały ekspozycje książek i mogły wypożyczyć swoje pierwsze książki do czytania. Głównym celem wizyty naszych pierwszaków  było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

1 marca 2023r. w naszej szkole gościł pan Wojciech Ulman z Zaczernia. Z zawodu jest ogrodnikiem, natomiast z zamiłowania pisarzem i poetą. Zajmuje się również fotografią, a jego autorskie zdjęcia można znaleźć w jego książkach. W swoim dorobku ma  wiele wierszy dla dorosłych i bajek dla dzieci. Na spotkaniu z przedszkolakami i uczniami klas I-III p. Wojciech Ulman zaprezentował swoje utwory, poświęcone w przeważającej części tematyce przyrodniczej. Prezentację ubarwiły fotografie makro roślin i zwierząt. Dzieci mogły nie tylko podziwiać utrwalone  w kadrze wyjątkowe zdjęcia, ale poznać wiele ciekawostek ze świata zwierząt.                                         

 Uczniowie  z zainteresowaniem słuchali autora i odpowiadali na przygotowane zagadki i pytania.       Za wyjątkowo dużą wiedzę nagrodzone zostały Joasia Ciak z kl. III  oraz  Zuzia Surdyka z kl. II, które otrzymały książki ze specjalną dedykacją od autora. Pisarz uświadomił wszystkim uczniom, że warto i należy czytać , aby rozwijać swoje zdolności i wyobraźnię.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Karnawał to czas radosnych zabaw i tańców. Zgodnie z tą tradycją w naszej szkole 16 lutego 2023 r. odbył się dla wszystkich dzieci bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w szkole każdy uczeń pojawił się przebrany. Na czas zabawy dziewczynki zamieniły się w księżniczki, królewny, wróżki, motylki, biedronki itp., a chłopcy w piratów, policjantów, strażaków,  Spider-Manów, Batmanów i wiele innych postaci bajkowego świata.  Wesołą zabawę  uatrakcyjniały  pokazy tańców w wykonaniu naszych uczniów. W przerwie każda klasa udała się na pyszny poczęstunek.

Dziękujemy Panu Grzegorzowi Bednarzowi - Sołtysowi wsi Nowosielec za pomoc w zorganizowaniu zabawy, a Rodzicom za przygotowanie poczęstunków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ,,Leon’’

      W październiku 2022r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny,, Leon’’. Celem konkursu była popularyzacja matematyki, rozwijanie zdolności matematycznych uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, a także budzenie nawyku dobrego współzawodnictwa.

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu matematycznego ,, Leon’’ zostali:

Klasa 2

 Amelia Kobylarz, Wiktor Fudali, Martyna Ciak ,Emilia Potocka, Amelia Olko

Klasa 3

Weronika Gemzik, Joanna Ciak, Karina Iskra

Klasa 5

Daria Chmura

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.